YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'da doğalgaz patladı
Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, BOTAŞ'a ait doğal gaz boru hattında meydana gelen patlamaya ilişkin, ''Ön değerlendirmemize göre bir sabotaj olma ihtimali üzerinde duruyoruz'' dedi.
Ağrı'da doğalgaz patladı
08 Ekim 2012 / 18:39 Güncelleme: 08 Ekim 2012 / 18:42

Vali Tekinarslan, Doğubayazıt Kaymakamı Nurettin Dayan ile ilçeye bağlı Tanıktepe köyü yakınlarında BOTAŞ'a ait doğal gaz boru hattında meydana gelen patlamanın olduğu bölgede incelemelerde bulundu. Tekinarslan, incelemelerinin ardından Gürbulak Sınır Kapısı'na geldi. Burada basın mensuplarına patlamayla ilgili bilgi veren Tekinarslan, bölgede BOTAŞ ekiplerinin çalışmalarını yürüttüğünü söyledi.

Vali Tekinarslan, şunları kaydetti:

''Biliyorsunuz BOTAŞ çeşitli tanklarıyla, borularıyla ülkemize gaz ve akaryakıt sevkiyatı yapıyor. Bunun da önemli bir kısmı, yaklaşık 150 kilometrelik bir alanı ilimiz sınırlarından geçiyor. Hattımız çeşitli güvenlik önlemleriyle fiziki olarak korunmakta. Tabii ki zaman zaman terörist tehditler, saldırı, eylemler oldu. Teknik bir sıkıntı olup olmadığını inceliyoruz. Şu anki ön değerlendirmemize göre bir sabotaj olma ihtimali üzerinde duruyoruz. Patlamanın meydana geldiği bölgede meskun mahalli dışında olması, herhangi bir can ve mal kaybının olmaması sevindirici bir durumdur. Şu an hat kapatılmış durumda. BOTAŞ ekipleri çalışmalarını yürütüyor ve hat 6 gün içerisinde tekrar faaliyete girecek.''

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler