YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı ve Yalova’da kim önde?
Yerel seçimlerin ardından yapılan itirazları karara bağlayan YSK, 2 il ve 6 ilçede yeniden seçim kararı aldı, sonuçları en çok merak edilen Yalova ve Ağrı'dan ilk anket sonuçları geldi.
Ağrı ve Yalova’da kim önde?
28 Nisan 2014 / 22:52 Güncelleme: 28 Nisan 2014 / 22:52

1 Haziran günü tekrarlanacak seçimlerde, Yalova ve Ağrı ile 6 ilçede toplam 161 bin 772 seçmen, yeniden sandık başına gidecek. ORC Araştırma Şirketi sonuçları en çok merak edilen Yalova ve Ağrı'nın nabzını tuttu.

Yalova'da AK Parti ile CHP'nin arasında yüzde 1,8; Ağrı'da ise AK Parti ile BDP arasında yüzde 0,9'luk oran var. Bu da kazananı kararsızların belirleyeceği anlamına geliyor.

Yalova'da yüzde 47 ile AK Parti

Yapılan araştırma sonucunda iki ilde de AK Parti'nin kazanacağı belirtildi. Araştırmada, "Yalova Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?" sorusuna yüzde 47,0 ile AK Parti yanıtı verilirken, yüzde 45,2 ile CHP denildi.

Ağrı'da yüzde 48 ile AK parti

Ağrı'da yapılan ankette, "Ağrı Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?" sorusuna ise yüzde 48 ile AK Parti yanıtı alınırken, yüzde 47,1 ile BDP yanıtı verildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler