YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ağır cezalar veriyoruz'
'Ağır cezalar veriyoruz'
23 Mart 2012 13:38
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, son dönemde medyada sıkca yer alan bal reklamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, son dönemde artan bal reklamlarını abartılı ve şüpheli bulduğunu belirterek, ''Bal ile ilgili biz şu anda çok ciddi piyasa araştırması yapıyoruz, numuneler alıyoruz. Hatasını, bunları tespit ettiğimizde de çok ağır cezalar veriyoruz. Bal reklamlarıyla ilgili olarak da şikayette bulunuyoruz, takip ediyoruz, ürünleri toplatıyoruz. RTÜK'e şikayet ediyoruz'' dedi.

Eker, AA Editör Masası'na konuk oldu. Editör Masası'nda, AA'nın yurtdışı temsilcileri, bölge müdürleri ve Ankara'da görev yapan birim editörlerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Son dönemde ekranlarda sıkça görülen bal reklamlarıyla ilgili kendilerine de çok sayıda şikayet ulaştığını ve konuyu araştırdıklarını ifade eden Eker, numuneler alındığını, yerel laboratuvarlardan alınan sonuçların referans laboratuvarlarında karşılaştırıldığını söyledi.

Kendisinin de son dönemdeki bal reklamlarını abartılı ve şüpheli bulduğunu vurgulayan Eker, şöyle konuştu:

''Bal ile ilgili biz şu anda çok ciddi piyasa araştırması yapıyoruz, numuneler alıyoruz. Hatasını, bunları tespit ettiğimizde de çok ağır cezalar veriyoruz. Bal reklamlarıyla ilgili olarak da şikayette bulunuyoruz, takip ediyoruz, ürünleri toplatıyoruz. RTÜK'e şikayet ediyoruz.

Eskiden bozuk gıda satanları söyleyemiyorduk. Yeni düzenlememizde bu da var. Önümüzdeki günlerde teşhir edeceğiz. Yani çok kısa süre içinde firma adı verebileceğiz, Bakanlığımızın internet sitesinden. Çok kısa sürede, bir hafta, 10 gün içerisinde, firma adı verebileceğiz. Mevzuatı değiştirdik.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler