YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağca açıkladı: Yaşıyor!
Ağca açıkladı: Yaşıyor!
20 Ocak 2010 09:03
Mehmet Ali Ağca, 27 yıldır kendisinden haber alınamayan Vatikan vatandaşı kızın halen hayatta olduğunu savundu.

İtalya'daki günlük gazetelerden İtalyan La Repubblica gazetesinin sorularını yazılı olarak yanıtlayan Mehmet Ali Ağca, 22 Haziran 1983'te 15 yaşındayken Roma'da sırra kadem basan Emanuela Orlandi'nin güçlü bir örgüt tarafından kaçırıldığını savunarak yaşadığını söyledi.

Kaybolmadı kaçırıldı

Ağca "Ortadan kaybolma diye bir şey yok. Emanuela Orlandi kaçırıldı, kesinlikle kaçırıldı. Ben her şeyi bilsem de herhangi bir isim veremem. Ama şunu söyleyebilirim: Emanuela güçlü bir örgüt tarafından kaçırıldı. Bozkurtlar mı, KGB mi, Stasi mi? Hiçbir şey söyleyemem. O, benim özgürlüğe kavuşmamı sağlamak üzere kaçırıldı" dedi. Ağca, Orlandi'nin Vatikan bankası IOR ile Magliana çetesi arasındaki karanlık ilişkiler çerçevesinde kaçırıldığı, akabinde de öldürülerek bir inşaatın betonuna gömüldüğü biçimindeki tezin doğru olmadığını da ileri sürdüğü açıklamasında, "Emanuela'ya kaçırıldığı günden bu yana insanca davranılıyor. Şu anda gayet iyi. Ancak dışarıyla temasta sınırlamaya tabi tutuluyor. Emanuela yaşıyor ve de gayet iyi. Bu yıl içinde Emanuela'yı Vatikan'a götürmeyi umuyorum. Bu, kaçırma olayının yıl dönümünde, yani 22 Haziran 2010'da mümkün olabilir" dedi.

Sır tehdidi

Ağca, "Papa 16. Benedict ile görüşmek ister misiniz" sorusunu, Vatikan'a bir çağrı eşliğinde yanıtladı: “Vatikan'ı Fatima'nın 4. sırrını dünyaya açıklamaya çağırıyorum. Aksi taktirde o sırrı ben açıklayacağım. Fatima'nın 3. sırrını, 28 Mayıs 1985'te benim açıkladığımı kimse unutmasın."

Hocalığa soyundu

Mesihlik iddiasını da yineleyen Mehmet Ali Ağca şunları söyledi: "Ben, Harvard, Yale, Princeton üniversitelerinde psikoloji dersi verebilirim. Ebedi Mesih olduğumu belgesel kanıtlarla ortaya koyamazsam, insanlar beni evrenin en aşağılık insanı saysınlar."

Bugün

Parapsikojik.
 // ibrahim çelikoğlu
Böylelerini yetiştirip piyasaya süren gizli satılmışların olduğunu biliyoruz.Bunları öyle yetiştiriyorlarki,
"pislik at yücel"politikasına alıştırıldıkları meydanda.Bu ve bunun gibilerle iş yapanlar,Müslüman'lığa pislik atmak için,Müslümanım deyip,Müslümanlığa yakışmayan haraketler ederek dine pislik getirmektir.Şimdide Mesih'e pislik atmak yolunda.Hastalık içine işlemiş.Bu yolda rant hesabıda meydanda.Tuttururmu?...
20 Ocak 2010 09:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler