YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağar teslim olacak
Ağar teslim olacak
17 Nisan 2012 17:13
Hakkında yakalama emri çıkartılan Mehmet Ağar'ın teslim olacağı öğrenildi.

Mehmet Ağar'ın avukatı Abdülkadir Toluç, Ağar hakkında yakalama emri çıkartılmasının yasa gereği rutin bir uygulama olduğunu, Ağar'ın gidip teslim olacağını bildirdi.

Toluç, yaptığı açıklamada, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 3 yılın üzerindeki mahkumiyetlerde yasa gereği ''yakalama emri'' çıkarma zorunluluğunun bulunduğunu, bunun rutin bir uygulama olduğunu belirterek, Ağar'ın şu anda İstanbul'da olduğunu söyledi.

Toluç, şunları kaydetti:

''Ağar'ın kaçtığı falan yok. Uygun bir cezaevi arayışı içindeyiz. Zaten kendisi teslim olacak. Terör örgütlerinin hedefinde olduğu için herhangi bir cezaevine konulamaz. O nedenle güvenli bir cezaevi bulunması şart. Bu talebimizle ilgili Adalet Bakanlığı yetkilileri ile görüştük. Bakanlık açısından da önemli bir sorumluluk olduğu için sıcak baktılar. Bakanlık uygun bir cezaevi bulduğunda, güvenli olacağını düşündüğü bir cezaevini bize bildirecek. Ağar, gidip teslim olacak. Cezaevine girmeden önce de konuşacak.''


-Bakanlık, Ağar'a yüksek güvelikli cezaevi arıyor-


Adalet Bakanlığı, Mehmet Ağar'ın 5 yıllık hapis cezasının onanmasının ardından avukatlarının başvurusu üzerine, Ağar için Bodrum'da yaşayan ailesine yakın, yüksek güvenlikli bir cezaevi arıyor.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, ''silahlı örgüt yöneticiliği'' suçundan mahkum olanların zaten yüksek güvenlikli bir cezaevine konulduğunu, ayrıca Ağar'ın terör örgütlerinin hedefinde olması ihtimaline karşı korunmasının da bir sorumluluk gerektirdiğini belirtti.

Genel müdürlük, bu nedenle avukatın talebi doğrultusunda Ağar için Bodrum'da yaşayan ailesine yakın, yüksek güvenlikli bir cezaevi arayışına girdi.

Birkaç gün içinde cezaevinin belirleneceği bildirildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler