YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağaoğlu'nun plakası Savcı Zekeriya Öz'e nasıl geçti?
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun oğlu Alican Ağaoğlu'nun bir süre önce satılan "Ferrari" marka aracının plakasını, Zekeriya Öz'ün kullandığı iddia edildi.
Ağaoğlu'nun plakası Savcı Zekeriya Öz'e nasıl geçti?
20 Ocak 2014 / 18:00 Güncelleme: 20 Ocak 2014 / 19:12

Zekeriya Öz'ün, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun oğlu Alican Ağaoğlu'nun "Ferrari" marka aracında kullandığı plakayı kullandığı iddia edildi.

Yeni Akit Gazetesi'nden Kenan Kıran'ın haberindeki iddialara göre, "Ferrari" marka araç satılınca 17 Aralık operasyonu sonrası Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atanan Zekeriya Öz'e geçtiği öğrenildi.

Zekeriya Öz'ün, daha önce Alican Ağaoğlu'nun aracında takılı olan 34 AGA 86 nolu plakayı bir süredir kullandığı belirtildi.

Ferrari satıldı, plakası 7 ay sonra Zekeriya Öz'de

Alican Ağaoğlu'nun kullandığı 34 AGA 86 nolu plakalı "Ferrari" marka lüks aracın 2012 yılında satıldığı, söz konusu plakanın 7 ay sonra (6 Aralık 2012 tarihinde) Zekeriya Öz'ün sahabi olduğu araca takıldığı haberde aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

Bu ilk haberleri değil

17 Aralık'ta başlayan operasyonunun başındaki isim olan Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün ailesiyle birlikte Dubai'de Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun şirketi tarafından ağırlandığı ile ilgili haberler de medyada yer almıştı.

Zekeriya Öz ben ödedim demişti

77 bin 500 liralık faturanın bir inşaat şirketince ödendiği iddialarından sonra açıklama yapan Öz, "Masraflarımı ben ödedim" demişti ancak operasyonda gözaltına alınanlar arasında bulunan Ağaoğlu tatil bedelinin şirketinin Dubai temsilciliği tarafından karşılandığını iddia etmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler