YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ağaçlarda asker elbiseleri vardı"
"Ağaçlarda asker elbiseleri vardı"
10 Haziran 2010 19:45
Tokat'ta 3 askerin şehit olduğu helikopter kazasının görgü tanıkları köylüler konuştu.

Helikopter havada infilak ettikten sonra düştüğünü anlatan görgü tanığı Mustafa İşler, "Ağaç dallarında asker elbiseleri sallanıyordu." dedi. 
 

Tokat merkeze bağlı Avlunlar beldesi Şehitler köyü Kurtalan mevkiinde düşen askeri helikopterde bulunan Jandarma Pilot Yarbay Levent Tabak, Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç ve Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna şehit oldu. Helikopterin düştüğü alanın ormanlık alan olması nedeniyle kurtarma ekiplerini taşıyan araçlar yolda kaldı. Helikopter enkazının çok uzağında güvenlik şeridi oluşturan jandarma basın mensuplarının çıkışına izin vermedi.
 

Helikopterin havada infilak attikten sonra düştüğünü belirten Şehitler köyünden Mustafa İşler, helikopterin havada patladığını belirten İşler, "Helikopter havada infilak ettikten sonra 15 dakika sonra olay yerine geldim.  Tamamen yanmıştı. Olay yerinde askerlerin ağaçlara takılmış elbiselerini gördüm ama asker yoktu, yangın devam ettiği için olay yerine tam yaklaşamadık. 155 ve 156'ya haber verdik, daha sonra jandarma geldi olay yerine." dedi. CHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler