YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağabeyiyle aynı kaderi paylaştı
Ağabeyiyle aynı kaderi paylaştı
06 Temmuz 2010 16:07
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde dün gece teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Iğdırlı Erkan Akdeniz'in ağabeyi Mehmet Akdeniz'in de 1997 yılında şehit olduğu öğrenildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki üs bölgesine dün gece teröristlerce yapılan saldırıda şehit düşen Iğdırlı Erkan Akdeniz'in ağabeyi Mehmet Akdeniz'in de 1997 yılında şehit olduğu öğrenildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Beyyurdu Jandarma Karakol Komutanlığına ait üs bölgesine, dün gece terör örgütü PKK üyelerince uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu şehit olan Erkan Akdeniz'in (21) ağabeyi Mehmet Akdeniz'in, 1997 yılında Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, bir operasyon sırasında mayın patlaması sonucu şehit olduğu belirtildi.

Iğdır Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kamber Güzelkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, acılarının büyük olduğunu belirterek, bir ailenin ocağına ikinci kez ateş düştüğünü söyledi.

Erkan'ın ağabeyi Mehmet Akdeniz'in 13 yıl önce Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bir operasyon sırasında şehit düştüğünü kaydeden Güzelkaya, ''Erkan da ağabeyi gibi aynı kaderi paylaştı. Acımız çok büyük. Ailenin ocağına ikinci kez ateş düştü'' dedi.

Bu arada, şehit olan Erkan Akdeniz'in, Kars'ın Kağızman ilçesindeki Çemçe Yaylası'nda bulunan ailesine acı haberin verilmesi için bölgeye ekip gönderildi.

Öte yandan, Halfeli beldesine gelen Iğdır Valisi Amir Çiçek, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ernail Keleş, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve askeri yetkililer de ailenin sivil ekip eşliğinde beldeye getirilmesini bekliyorlar.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler