YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afyon öncesi Köşk'te kritik zirve!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyon'daki istişare toplantısı öncesi Köşk'te Abdullah Gül ile görüşecek.
Afyon öncesi Köşk'te kritik zirve!
08 Mayıs 2014 / 07:32 Güncelleme: 08 Mayıs 2014 / 07:40

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda nihai kararının oluşumunda en önemli toplantılardan birini oluşturan Afyon'daki istişare toplantısı öncesinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşecek.

30 Mart'taki yerel seçimin ardından Türkiye'nin gündemine, Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi girdi. Bu çerçevede de, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimden sonra 10 Nisan ile 24 Nisan'da yaptıkları, iki görüşme özgül bir anlam kazandı. İki görüşme, devlet geleneği çerçevesinde haftalık olağan görüşmelerin yapıldığı perşembe günü yapıldı.
 
Gözler Afyon toplantısıda

AK Parti'nin geleneksel olarak düzenlediği İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, yıllardır Kızılcahamam Asya Termal Oteli'nde yapılıyordu. Ancak cemaat ile yaşanan gerilim nedeniyle bu otelde toplantı yapılmama kararı alındı.

Ak Parti'nin, cumhurbaşkanlığı seçiminin ele alınacağı toplantısının 9-11 Mayıs tarihleri arasında afyonkarahisar'da toplanması bekleniyor. Bu toplantının ardından yapılacak değerlendirmelere göre; Gül ile Erdoğan'ın görüşmesinde cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir karar oluşturulabileceği dile getiriliyor. 
 
Kandil gecesi ve Afyon öncesi iki görüşme 

Gül ile Erdoğan'ın, istişare süreci çerçevesindeki 4. görüşmesi, bugün Çankaya Köşkü'nde saat 19.00'da yapılacak. Erdoğan'ın, Afyon'daki istişare toplantısı öncesinde Gül ile görüşmesi ayrı bir anlam kazandı.

Cumhurbaşkanı Gül, devlet günü çerçevesinde saat 15.00'de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, saat 16.00'da ise MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile de haftalık olağan görüşmelerini yapacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler