YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afrin'den acı haber geldi! 1 askerimiz şehit oldu
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis'in Gülbaba Köyü'nün güneydoğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir asker şehit oldu.
Afrin'den acı haber geldi! 1 askerimiz şehit oldu
22 Ocak 2018 / 23:05 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 00:50

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis'in Gülbaba Köyü'nün güneydoğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir asker şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan yazılı açıklamada, Kilis'in Gülbaba Köyü'nün güneydoğusunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile çatışmaya girildiği belirtildi.

Çatışmada bir askerin şehit düştüğü bildirilerek, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

BURSEYA DAĞI'NDA OPERASYON BAŞLAMIŞTI

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı'nda, TSK'nın desteğiyle Afrin'in doğusundaki Azez'den ilerleyerek ele geçirilen stratejik önemdeki Burseya Dağı'ndan çekildi. Çatışmalar dağın eteklerinde devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ise terör hedeflerini topçu ateşiyle vuruyor. 

Afrin'in kuzeyinden giren TSK ve ÖSO unsurlarının ise Bülbül beldesine bağlı Şeyh Badi, Marso ve Haftar köylerini de terör örgütünden arındırdı. ÖSO'nun operasyon sırasında 2 PYD/PKK'lıyı esir aldığı öğrenildi. 

BURSEYA DAĞI'NIN ÖNEMİ

Yeni Şafak'ın haberine göre ise stratejik bölgede operasyonun daha sonraki aşamalarında kontrol sağlanması planlanıyordu. Bölgede ABD tipi gözetleme kulesi ve örgütün eğitim kampları var. Burseya Dağı hem Kilis il merkezi hem de muhaliflerin kontrolündeki Azez'e bakan konumu nedeniyle kritik bir noktada. 

Sevgili A.kadir Kardeşim!
 // Ahmet Y.
Tabii ki Yüce mevla'nın izni ve müsadesi olmadan, dalda ki bir yaprak dahi kıpırdamaktan acizdir. Ve hatta, o yaprak ki, rüzgar, doğudan batıya doğru esiyor olsa bile, Yüce mevla o yaprağı batıdan doğuya doğru savurtur. Buna, şek ve şüphe yoktur. Ancak o Allah yolunda can verenlere de yine onun izniyle şefaat etme hakkı verilecektir. Bu bazı hadisi şerif ve hadisi kutsilerde de geçmektedir....
23 Ocak 2018 Salı 16:51
 // A.kadir
Yorumcu "Bitlis'li Yalnız Kurt ve Ahmet Y" kardeşlerime ufak birer hatırlatma yapmak istiyorum. Farkına varmadan, sehven yapılmış olduğuna inandığım hatalar konusunda. Milletimizin başı sağolsun yerine yanlışlıkla Milletimizin naşı sağolsun yazılmış. Naş/naaş cenaze, yani ölü beden demektir, dolayısıyla naaş sağolmaz. AhmetY kardeşimde "Allah bizleri şehidimizin şefaatine nail eylesin" anlamında yazmış. Bu konuda birçok ayet ve hadis vardır, şefaat sadece Allah'ındır, Peygamber(sav) şefaatı bile Allah'ın izin vermesiyledir. Geçmişteki bir sürü yorumuna takdirle destek verdiğim kardeşlerimin iyi niyetle, katkı olması amaçlı yazımı anlayışla karşılaması umuduyla. .....
23 Ocak 2018 09:01
 // bascavus
Allah rahmet eylesin kabri cennet mekan olsun...
23 Ocak 2018 06:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler