YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afrin'de harekat an meselesi! Bölge 3 koldan kuşatıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "taviz vermeyeceğiz" dediği Afrin, Türkiye tarafından üç bölgeden kuşatılıyor.
Afrin'de harekat an meselesi! Bölge 3 koldan kuşatıldı
20 Eylül 2017 / 07:20 Güncelleme: 20 Eylül 2017 / 07:21

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki en önemli yuvalarından biri olan Afrin’e yönelik beklenen askeri harekâta yönelik çalışmalar hız kazandı. Sınır hattına yapılan askeri sevkiyatlarla Afrin üç koldan kuşatılmış oldu, aynı zamanda Afrin harekâtı için lojistik ve ikmal hattı da kuruldu.

SIZMALARA İZİN YOK

Reyhanlı-Bükülmez’den Kilis’e kadar yaklaşık 100 kilometrelik bölgede büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Nasıriye, Şeyh Hadid, Sate, Racu, Meydan Akbis, Bülbül gibi sınırın Suriye tarafında kalan yerleşim birimlerinden Türkiye’ye yönelik sızmaların önüne geçmek için de önlemler alındı. Yeni Şafak'ın haberine göre, bu kapsamda, terör örgütü PKK’nın Türkiye sızmak için sıklıkla kullandığı Amanoslar’da güvenlik birimleri alarm durumuna geçti. Buradan bir sızmaya da izin verilmeyecek.

ÜÇ YÖNDEN HAREKAT

Mülteci kamplarının da olduğu ve Suriyeli muhaliflerle terör örgütü PKK’nın cephe hattı konumundaki Atme’de de TSK hat genişletme çalışmasına başladı. Bu çalışmayla birlikte TSK, Afrin’i üç yönden sarmış oldu. Ayrıca Fırat Kalkanı bölgesinde konuşlu bulunan TSK üsleri ile TSK destekli muhaliflerin de harekât için hazırlıklarını sürdürüyor. Askeri kaynaklar harekâtın ana amacının Afrin’deki teröristleri dünyadan izole etmek olduğunu belirtse de ayrıntıya girmedi. Terör örgütü PKK’nın Suriye’de savaşın çıkmasının ardından ele geçirdiği ilk yerleşim yerlerinden biri olan Afrin, PKK’nın psikolojik ve stratejik açıdan önem verdiği bölgelerden biri. Akdeniz’e açılma planında anahtar rolü üstlenen Afrin’e Halep’ten takviye kuvvet çekildiği ileri sürülüyor. Bölgede sık sık muhaliflerle PKK’lılar arasında çatışmalar yaşanıyor.

Sabırsızlıkla bekliyorum Afrin'e girişimizi
 // Adıyaman’lı Akın
Katil Terorist PKK bakın nasıl arkasına bakmadan kaçacak....
20 Eylül 2017 18:45
kıbrıs n0staljisi de yapalım bu arada, laikl
 // hursit dilaver
YAZAYIM DA LAİKÇİLER ZIPLASIN.kıbrıs harekatında bir hacı macit vardı.HATAYDA.YILANLARI AKREPLERİ EFSUNLAYAN.tvlere de çıkmıştı.kıbrısa giden askerlerimiz önce 0na gidip 0kunuy0rdu.niye mi.makary0s,özel yılan uretip beşparmak daglarına salmış ve b0l b0l uretmişti.inanan askerlerimiz bu yılanların zararına ugramadı.laikleri bilmem tabi.bu arada galiba y0zgattaydı,bir turbede eli gözuken yatır, savaş suresince eli kayb0lmuştu.bunu görenler,yatırın kıbrısa gittiğini söyluy0rdu.savaş s0nu yatır geldi ve eli gene dışardaydı.laikler inanmaz,y0zgatlı laikler de inanmasınlar.daha neler var.bediuzzamanın savaş uçağında rum b0mba dep0sunu işaret etmesi gibi.pil0t bile amca sen nerden çıktın demişti....
20 Eylül 2017 Çarşamba 10:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler