YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afrin harekatı'ndan ikinci acı haber!
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta şehit oldu. Antalya’da bir okulda İngilizce öğretmeni olan eşi Saide Üstüner Usta’ya acı haber verildi.
Afrin harekatı'ndan ikinci acı haber!
23 Ocak 2018 / 14:33 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 15:32

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik başlattığı ’Zeytin Dalı Harekatı’nın 4’üncü gününde, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta (30) şehit oldu.

Harekat kapsamında Kilis'in Suriye sınırında girilen çatışmada dün şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın ardından, 30 yaşındaki Antalyalı Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'nın şehadet haberi ulaştı.

Antalya’da bir okulda İngilizce öğretmeni olan eşi Saide Üstüner Usta’ya acı haber verildi. Şehit Üsteğmen Usta’nın anne ve babasının ise Ankara’da oturduğu kaydedildi.

(Soldan) Şehidin kardeşi Tuğçe Nur Usta, annesi Sevim Usta, babası Canpolat Usta, Şehit Oğuz Kaan Usta ve eşi Saide Usta

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, acı haberi Twitter adresinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Bakan Çavuşoğlu,  "Vatanımızın bekası için Afrin'de #ZeytinDaliHarekati’na katılan hemşehrim Piyade Üsteğmen #OğuzKaanUsta'yı şehit verdik. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Terörün kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimizin başı sağolsun" mesajını paylaştı. İşte o mesaj:

Son dakika... Afrinden acı haber Üsteğmen şehit oldu

DÜN İLK ŞEHİT VERİLMİŞTİ

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 22 Ocak tarihinde Kilis'in Gülbaba köyü güneydoğusunda terör örgütü PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ unsurları ile girilen çatışmada Ankaralı Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan şehit olmuştu.

 // Mustafa kale
ALLAH rahmet eylesin çocuğumuzun anne ve babasına baş sağlığı dilerim türk müslüman ların başı sağ olsun ne mutlu o anne ve babalara bir şehit atası onlar tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum...
23 Ocak 2018 16:44
 // süleyman
Allahim ailesine ve eşine sabir ve dayanma gucu versin...
23 Ocak 2018 16:35
.
 // M.N
Sevgili Ömer, Müsterih ol. Doğru yerde doğru söz düsturu ile... ...
23 Ocak 2018 Salı 16:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler