YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adliye ve cezaevlerine operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 87 adliye çalışanı ile 75 infaz koruma memuru hakkında gözaltı kararı alındı.
Adliye ve cezaevlerine operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı!
30 Eylül 2016 / 09:46 Güncelleme: 30 Eylül 2016 / 10:29

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı ile Gaziosmanpaşa ve Büyükçekmece adliyelerinde çalışan 87 personel hakkında, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltı kararı alındı.

Başsavcılığın talimatı üzerine harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, başta İstanbul olmak üzere 24 ildeki adliyelere eş zamanlı operasyon düzenledi. Ekipler mesainin başlamasıyla birlikte İstanbul'da Çağlayan, Gaziosmanpaşa ve Büyükçekmece adliyelerine gelerek şüpheli çalışanlara yönelik gözaltı işlemi uyguladı.

Bylock programını kullandıkları belirtiliyor

Edinilen bilgiye göre, şüpheli adliye çalışanları hakkında, "FETÖ/PDY'nin amaç ve faaliyetleri doğrultusunda hareket etme, Bylock isimli programı kullanma, kapatılan Bank Asya hesaplarına belirli miktarlarda para yatırma, örgüt finansmanında aktif rol alma ve memuriyete girişlerde usulsüzlükler yapma" gibi suçlamalar bulunuyor.

75 cezaevi çalışanı hakkında gözaltı kararı

FETÖ'nün cezaevi yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında ise Silivri, Metris ve Bakırköy cezaevleriyle Anadolu ve Bakırköy Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüklerinde çalışan 75 infaz koruma memuru ve bazı çalışanlar hakkında gözaltı kararı alındı.

sefaretde saklanıyor olmasın akın/adil öksüz yahu..
 // hursit dilaver
bir operasyonda şu AMERİKAN,İNGİLİZ YA DA İSRAEL KONSOLOSLUKLARINA yapsanız.ne bileyim rÜyamda gördüm desem inanmıyacaksınız ama,yahu bu ADİL ÖKSÜZ ORALARDA ŞU ASANJ GİBİ YATIP KALKIYOR OLMASIN.HATTA DİPLOMATİK AMERİKAN PASAPORTU İLE ÖZEL HAVAALANINDAN İSTEDİĞİ ZAMAN KAÇMA ŞANSININ OLDUĞUNU DA bilir tabi.kim elleşebilir. bu sefaret veya konsoloslukların yollarında kamera varmı acep.yani bizim devletin kamerasından.varsa görülürdü. ama o gün için de kapatılmış da olabilir yani. nw bilelim....
30 Eylül 2016 Cuma 16:11
 // Ömer
her şeyi anladık bu hainlerle mücadele edilirken .Peki bu kadar Haini Kurumlara Haketmediği halde yerleştiren kişiye, kişilere NEDEN DOKUNULMUYOR? Sadullah Ergin'e dokunulu yor mu? Hayır. AYM ye silivriden infaz memuru transfer ederek dolduran H.Kılıç'a dokunan var mı? Hayır. Adl bak.Pers.Dai. Bşk. Sayıştay vs vs burdaki sorumlulara? 15 temmuz gecesi UYAP kontrol altına alınsın dediğimiz halde müdahale etmeyenlere dokunuldu mu? Hayır. Milleti oyalamayın lütfen.ağalar dururken marabaya mi...?...
30 Eylül 2016 14:33
kapıdayken içeri.
 // Abdullah
haydaaa, kapıdayken içeri. fetöcü olmanın faydaları. (!?)...
30 Eylül 2016 Cuma 09:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler