YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adli Yıl krizi büyüyor! O da törene gitmiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ardından Orgeneral Necdet Özel de Adli Yıl açılışına gitmiyor
Adli Yıl krizi büyüyor! O da törene gitmiyor
31 Ağustos 2014 / 08:35 Güncelleme: 31 Ağustos 2014 / 08:36

1 Eylül'de yapılacak olan yeni Adli Yıl Açılış töreninin katılımcı listesi giderek kısalıyor.

Türkiye Barolar Birliği-TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun törende konuşma yapacağının netleşmesi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törene katılmayacağını açıklamıştı. Bugün törene ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu da törene katılmama kararı aldığını açıkladı.

Çankaya Köşkü'ndeki 30 Ağustos Resepsiyonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Necdet Özel, törenin sabahki bölümüne katılmayacağını açıkladı ve şunları söyledi:

“Pazartesi Balıkesir’de programım var. Bu nedenle sabahki açılış törenine katılamıyorum. Ancak bir aksilik olmazsa akşam resepsiyona katılacağım. Hukuk devletine inanıyorum. Yargı da bu ülkede bir erktir. TSK olarak bu güce saygı duyuyoruz."

14:58
 // Ahmet
Tek devlet bu işte. Helal olsun asker böyle olur,ordu envanterine bu katkıyı yapanlara,güçlendirenlere ,demokrasiye katkıda bulunuyor. Teşekkürler necdet paşa,ingilizlerin en büyük korkusu ,bir gün türk ordusunun,türklerin idaresine geçmesi idi....
31 Ağustos 2014 14:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler