YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adil Öksüz'ün akrabası da KPSS hırsızı çıktı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün "hava kuvvetleri imamı" olduğu öne sürülen Adil Öksüz'ün 2010 KPSS'den tam puan alan akrabası Sahure Öksüz gözaltına alındı.
Adil Öksüz'ün akrabası da KPSS hırsızı çıktı
20 Ağustos 2016 / 20:29 Güncelleme: 20 Ağustos 2016 / 20:30

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün akrabası Sahure Öksüz gözaltına alındı.

Öksüz'ün, iptal edilen 2010 KPSS Eğitim Bilimleri testinde 120 sorunun tamamında doğru şıkkı işaretlerken, tekrarlanan sınavda ise ancak 70 soruyu doğru cevaplayabildiği belirlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, zanlıları yakalama çalışmaları sürüyor.

MEB'E BAĞLI OKULDA KADROLU ÖĞRETMENLİK YAPIYORDU

Bu kapsamda, hakkında yakalama kararı bulunan Adil Öksüz'ün kendisi gibi Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi nüfusuna kayıtlı akrabası 37 yaşındaki Öksüz, Muğla'da gözaltına alındı. 

Sahure Öksüz'ün, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda kadrolu öğretmenlik yaptığı öğrenildi.

KOPYAYLA 120, KOPYASIZ 70 DOĞRU

Öksüz'ün, iptal edilen 2010 KPSS Eğitim Bilimleri testinde 120 sorunun tamamında doğru şıkkı işaretlerken, tekrarlanan sınavda bu kez 70 soruya doğru cevap verebildiği tespit edildi. 

EVİNDE YAKALANDI

Ankara Mali Şube ekipleri, Muğla'da öğretmenlik yaptığı belirlenen şüpheli Sahure Öksüz'ü 2 gün önce düzenledikleri operasyonda evinde gözaltına aldı.

Buradaki işlemlerinin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirilen Öksüz'ün ilk ifadesinde, 2010'daki KPSS sorularını "çalışarak" doğru cevapladığını söylediği öğrenildi.

Sahure Öksüz'ün, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmenlik görevine başlamadan önce FETÖ'ye ait okullarda çalıştığını anlattığı da belirtildi. 


AA

 // Erol
Alnayın günahlarını Efendimiz (s.a.v.) rüyada cevapları vermiştir. HAİN HIRSIZ ŞEREFSİZLER ALÇAKLAR VATAN DÜŞMANI ADİ MÜPTEZELLER....
21 Ağustos 2016 07:21
 // Türk
Ilkide kopyasiz olsaydi .Ikincisini dogru verecek degil ya.hem ikinci sinav ayni olmamali ....
21 Ağustos 2016 01:07
 // Ömer
dişim ağrıyor kesin Fetocu hainler yüzündendir. Artık tüm kişisel ve ulusal anlaşmalar dahil Ahmaklık ve ihanetleri tek müsebbibi olarak FETO'yu gösterebiliriz. Nasıl olsa millet uysal koyun. Yakın zamanda Feto ile Oslonun farklı bir versiyonu ile müzakere görüşmesi basına sızar ise hiç şaşırmamSonuçta terörist devlet dedikleri ısra ile anlaştıla "bizim ” milliler.sırada Kardeş Esad (Esed) var....
20 Ağustos 2016 21:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler