YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adil Öksüz'ü kaçıran isim yakalandı
FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ü Sabiha Gökçen Havalimanı'nda karşılayan ve ardından da kaçırdığı belirlenen Ali Kaya, eşi Yıldız Kaya ile birlikte İzmir'de gözaltına alındı​.
Adil Öksüz'ü kaçıran isim yakalandı
30 Ağustos 2016 / 22:30 Güncelleme: 31 Ağustos 2016 / 08:46

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin en önemli isimlerinden olan, firari 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ü İstanbul'a döndüğünde havalimanında karşılayan Ali Kaya, İzmir'de saklandığı evden çıktığı sırada yakalandı.

Adil Öksüz, Ankara'daki Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği adliyede serbest bırakılmıştı. Ankara'dan bindiği uçakla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelip, otomobilini alan Adil Öksüz'ü karşılayan ve cep telefonuyla konuşmasını sağlayan biri kişi, güvenlik kameralarına yansıdı. Yapılan araştırmada, Adil Öksüz ile görüştüğü belirlenen bu kişinin Ali Kaya olduğu tespit edildi.

Polisi görünce kaçmaya çalıştı

İzmir Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Ali Kaya'nın İzmir'e geleceği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine Kaya'nın gidebileceği yerlerde önlem alındı. Gizlilik içerisinde yürütülen operasyonda Ali Kaya, Buca ilçesinde saklandığı evden çıkınca, Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube müdürlükleri ekipleri düğmeye bastı. Kaçmaya çalışan Ali Kaya, Almanya plakalı otomobilinde eşi Yıldız Kaya ile birlikte gözaltına alındı.

Ali Kaya'nın, 2004 yılında vatandaşlıktan çıkartıldığı ve Alman vatandaşı olduğu belirtildi. Gözaltına alınan Ali Kaya, Terörle mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Çekirge-tilki
 // Rasim DUMAN
Hopladı/Zıpladı/Yakayı ele verdi. Kaçan "çekirgeler", sözüm size : Sizinki bundan sonra "hayat" değil, "ızdırap". İster dışarda "kaçak" olun, ister içerde "mahpus" olun, hiç farketmez. Eninde sonunda geleceğiniz yer, "kürkçü dükkânı". Yanınıza şöyle imâmesi gümüş'ten, fiyakalı bir tespih almayı da unutmayın, içerde çok lâzım oluyor. (Tecrübe ile sâbittir). Aman "üfürülmüş" tesbihlerden olmasın, zira "Hocanız" her üfürdüğünde, sizin başınız belâya girdi, ayıktınız mı bilmem......
30 Ağustos 2016 Salı 22:27
atı alan üsküdara gecti.
 // ahmed
adamın artık zor bulursunuz. onu saliveren hakime ne yaptiniz ki. soruşturma açılmış mış. neye yarar adamı kaçıran da kactiktan sonra....
30 Ağustos 2016 22:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler