YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ADD'nin Kandıra Cezaevi ziyareti için 3 kişilik iz
ADD'nin Kandıra Cezaevi ziyareti için 3 kişilik iz
ADD'nin Kandıra Cezaevi ziyareti için 3 kişilik iz
05 Eylül 2008 / 10:03 Güncelleme: 05 Eylül 2008 / 00:00

Ergenekon soruşturması kapsamında emekli orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi'nin ziyaretçileri artıyor.


Sabah'ta yer alan habere göre, Korgeneral Galip Mendi'nin "TSK adına" yaptığı ziyaretin ardından CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz da yarın Kandıra Cezaevi'ne giderek emekli orgeneraller Eruygur ve Tolon'a "Allah kurtarsın" diyecek. Eryılmaz, Eruygur'un başkanı olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)'nin Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı sıfatıyla yapacak. ADD'nin olağan Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı da tutuklu emekli orgenerallere "moral" olması için Kocaeli'nde düzenlenecek.


3 İSME İZİN
Ziyaret, ADD adına yapılacak. Eruygur'un uzun yıllar başkanlığını yürüttüğü ADD'nin Kandıra Cezaevi ziyareti için 3 kişilik izni var. Kocaeli Başsavcılığı, ADD'den, Genel Sekreter Suay Karaman, Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu ve avukatları olmak üzere 3 kişiye her hafta kapalı görüş yapma izni verdi. Bu isimlerin dışında emekli orgeneral Eruygur'u kızı ve eşi her pazartesi ziyaret edebiliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler