YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ADD'den iki gözaltı haberi daha geldi
ADD'den iki gözaltı haberi daha geldi
ADD'den iki gözaltı haberi daha geldi
01 Temmuz 2008 / 14:31 Güncelleme: 01 Temmuz 2008 / 00:00

AK Parti'den bir süre önce ihraç edilen eski Balıkesir milletvekili Turhan Çömez aranıyor. Çömez'in de Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında arandığı ileri sürüldü.


ADD ŞUBE BAŞKANI GÖZALTINDA


Atatürkçü Düşünce Derneği Kadıköy Şubesi Başkanı emekli Albay Coşkun Gürel, eski şube başkanı Birol Başaran'ın ''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında gözaltına alındığını açıkladı.


Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ADD Kadıköy Şubesinde yaptıkları arama sürüyor.


Derneğin Avcılar Şube Başkanı Murat Demir, Zeytinburnu Şube Başkanı Ümit Doğruyol, Bakırköy Şube Başkanı Servet Deniz, Bağcılar Şube Başkanı Mehmet Bekar, Bahçeşehir Şube Başkanı Mustafa Karakaya, Hadımköy Şube Başkanı Aslan Yiğit ve ADD Genel Merkezi Bilim Danışma Kurulu Üyesi Ümit Ülgen, destek vermek üzere Kadıköy şubesine geldi.


Arama yapıldığı sırada binanın önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Kadıköy Şubesi Başkanı emekli Albay Coşkun Gürel, ADD Genel Başkanı Şener Eruygur'un gözaltına alındığını televizyondan öğrendiklerini söyledi.


Terörle mücadele ekiplerinin evrak ve bilgisayarlarda inceleme yaptıklarını anlatan Gürel, ''Derneğimizin yasa dışı herhangi bir eylemi yoktur. Özgün düşünceleri ve bunu genç kuşaklara aktaran yasaları en iyi şekilde uygulayan bir derneğiz. Herhangi bir şey çıkacağını ummuyorum'' dedi.


Gürel, eski Kadıköy Şube Başkanı Birol Başaran'ın da bugün gözaltına alınanlar arasında bulunduğunu bildirdi.


EMEKLİ ORGENERAL HURŞİT TOLON, SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ


''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet savcılarının talimatı doğrultusunda gözaltına alınan emekli Orgeneral Hurşit Tolon, sağlık kontrolünden geçirildi.


Tolon, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Adalet Sarayı'na getirildi.


Adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirilen Tolon, Çevik Kuvvet ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeden ayrıldı.


Tolon, adliyeden ayrılışı sırasında ''Bir açıklama yapacak mısınız?'' şeklindeki soruya, ''Hayır'' yanıtını verdi.


Hurşit Tolon'un avukatı Ahmet Çörtoğlu, sabah saat 08.00'den bu yana ev araması yapıldığını ve evden adliyeye geldiklerini belirterek, ''Tolon'un, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında ve İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı ile gözaltına alındığını'' söyledi.


Çörtoğlu, ''Güvenlik güçleri son derece saygılı ve hassas bir şekilde yasalara uyarak, Hurşit Bey'in evinde arama yaptılar. Aramada elde ettikleri verileri topladılar. Şimdi kendisini de Emniyete, herhalde İstanbul'a götürecekler'' diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler