YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ADD yöneticileri ile birlikte Eruygur'u eşi ve kız
ADD yöneticileri ile birlikte Eruygur'u eşi ve kız
ADD yöneticileri ile birlikte Eruygur'u eşi ve kız
09 Eylül 2008 / 08:59 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri, Ergenekon soruşturması kapsamında halen Kandıra F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'u ziyaret etti, destek mektubu verdi. ADD Genel Sekreteri Suay Kahraman ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri adına yapılan ziyaret için Genel Başkanımız Şener Eruygur, memnuniyetlerini dile getirdi. Zaten bu beklenen bir ziyaretti. Zamanlaması belki biraz gecikti” dedi. Şener Eruygur'u bugün eşi Mukaddes ve kızı Ayça da ziyaret etti.
ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un halen Kocaeli'deki Kandıra F Tipi 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde bulunması nedeniyle ADD Yüksek Disiplin Kurulu toplantısını, dün İzmit'te yaptı. ADD yöneticileri, geceyi İzmit'te geçirdikten sonra bu sabah Kandıra F Tipi Cezaevi'ne gitti.


ADD Genel Sekreteri Suay Kahraman, Genel Yürütme Kurulu üyesi Celal Akpınarlı ve ADD Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu, saat 10.30'da Şener Eruygur'un eşi Mukaddes ve kızı Ayça ile birlikte ziyaret için cezaevine girdi. ADD yöneticileri, dün yaptıkları toplantıda alınan kararları ve hazırlanan destek mektubunu da Eruygur'a iletti.
Ziyaret yaklaşık 1.5 saat sürdü. Ziyaret sonrası cezaevi önünde bekleyen gazetecilere açıklama yapan ADD Genel Sekreteri Suay Kahraman, Şener Eruygur'un, Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'nin 3 Eylül Çarşamba günü kendisiyle birlikte diğer tutuklu emekli orgeneral Hurşit Tolon'u ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti kendilerine ilettiğini söyledi. Suay Kahraman, şöyle devam etti:
“Genel başkanımız Şener Eruygur'a haftalık olağan ziyaretimizi yaptık. Derneğimizin işleyişiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Kendisinin fikirlerini aldık. Genel başkanımızın morali çok iyi. Türk ordusuna yakışan bir subay tavrında. Bunların hepsinin geçeceğine inanıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri adına yapılan ziyaret için de Genel Başkanımız Şener Eruygur memnuniyetlerini dile getirdi. Zaten bu beklenen bir ziyaretti. Zamanlaması belki biraz gecikti. Biz Türkiye'nin bu sancılı süreci biran önce atlatıp aydınlık günlere yol almasını istiyoruz. Bu Ergenekon soruşturmasıda son derece yanlış, dayanakları olmayan çok safsataya getirilen bir olay. Sanıkların hepsinin dışarıya salınacağını sanıyorum. Beklemekten başka çaremiz yok. Bu beklemenin ne kadar kısa süre olursa ülke için o kadar iyi olacağını düşünüyorum. Genel başkanımızı her konuda bilgilendiriyoruz.”‘SAĞLIK DURUMU ÇOK İYİ’


Şener Eruygur'un sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen ADD Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu ise, “Genel başkanımız ve Tolon paşamızın sağlık durumları çok iyi. Türk Silahlı Kuvvetleri adına yapılan ziyaret, yapılacağından hiç şüphemiz olmayan bir ziyaretti. Günü o günmüş. Bu ülkenin sahipsiz olmadığını tekrar gördük ve yaşadık. Bu sürecin biran evvel bitmesini istiyoruz. Türkiye'nin de bundan çok şey çıkarmasını istiyoruz. Bugün kendisine ADD Yüksek Disiplin Kurulu'nun destek mektubunu da ilettik. Ülkemizin birçok yerinden binlerce mektup alıyor genel başkanımız. Biz burada olmaktan bu çileleri çekmekten gurur duyuyoruz. Bütün mesele Türkiye'nin burdan çok şey çıkarması ve sahipsiz olmamasını göstermesidir” dedi.


 
EŞİ VE KIZI DA ZİYARET ETTİ


Tutuklu bulunan ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'u, ADD yöneticileri ile birlikte eşi Mukaddes ve Ayça da ziyaret etti. Eruygur'un eşi ve kızı ziyaret sonrasında cezaevi önünden özel bir otomobille ayrıldı. RADİKAL

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler