YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adaylık seçimlerinde sona geliniyor
AK Parti'de milletvekili adaylarını belirleme sürecinde ikinci aşama da geçildi.
Adaylık seçimlerinde sona geliniyor
16 Mart 2015 / 16:46 Güncelleme: 16 Mart 2015 / 16:49

Temayül yoklamalarının ardından Parti Genel Merkezi'nde yapılan mülakatlar dün sona erdi. Parti bütünlüğünü ve yapısını korumak için aday adaylarını titiz bir mülakattan geçiren 12 Alt Komisyon, raporunu hazırlayarak 'Ara Komisyon'a teslim etti. 6 bin aday adayından 4 bini temayül ve mülakatlardan geçemedi.

Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Şentop, Süleyman Soylu ve Mehmet Ali Şahin ile Genel Sekreter Haluk İpek'in başında olduğu 4 ara komisyon, bugün çalışmalara başlayacak. Komisyon başkanı dahil 3 kişiden oluşacak ara komisyonlar; temayül yoklaması, mülakatlardan çıkan sonuçlar, kamuoyu araştırmaları, kanaat önderlerinin görüşleri, STK'ların değerlendirmeleri ışığında hazırlayacağı raporları Üst Komisyon'a iletecek. 2 bin aday adayından yarısının da ara komisyonlarda elenmesi bekleniyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Üst Komisyon da 23 Mart'tan itibaren toplantılara başlayacak. 7 Nisan'a kadar ince elekten geçirilecek aday adayları arasından 550 kişilik liste netleşmiş olacak. Son karar ekibinde Davutoğlu'yla birlikte; Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Süleyman Soylu, Mustafa Şentop, Beşir Atalay, Genel Sekreter Haluk İpek, Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Ataş, Kadın Kolları Başkanı Azize Sibel Gönül ve Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın olacak.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler