YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da Twitter ve Facebook operasyonu
Adana'da twitter ve facebook'tan halkı provoke etmek ve gösterilere katılarak kamu ve özel mallara zarar verdiği ileri sürülen 2'si kız 14 kişi adliyeye sevk edildi.
Adana'da Twitter ve Facebook operasyonu
10 Haziran 2013 / 08:24 Güncelleme: 10 Haziran 2013 / 11:33

Edinilen bilgiye göre Adana Emniyet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Gezi Parkı'nı bahene ederek twitter ve facebook üzerinden halkı eylemlere katılması için provoke edenlerin yakalanması için çalışma başlattı.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Adana'da halkı sosyal paylaşım sitelerinden tahrik edip sokağa döken 2'si kız 14 kişi olduğunu belirledi.

Bunun üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek 8 Haziran günü 14 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan operasyon sonucunda önce 5 kişi daha sonrada 2'si kız 9 kişi gözaltına alındı.

Yapılan srogulamalarda şahısların sosyal paylaşımdan halkı tahrik edip sokağa döktüğü daha sonrada kendileri bizzat gösterilere katılıp kamu ve özel mallara zarar verdiği yüzlerine söylendi. Ancak şahıslar bu suçlamaları kabul etmedi. Polis 2 gün süren sorgunun ardından şahısları adliyeye sevk etti.

İHA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler