YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da KCK operasyonu
Terör örgütüne bir darbe de Adana'da vuruldu. Adana'da düzenlenen KCK operasyonu kapsamında 56 kişi gözaltına alındı...
Adana'da KCK operasyonu
06 Mart 2012 / 16:23 Güncelleme: 06 Mart 2012 / 16:26

Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili ve Basın Sözcüsü Ahmet Akkaya, Emniyet Müdürlüğü tarafından terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu belirtilen KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 56 kişinin gözaltına alındığı bildirdi.

Akkaya, yazılı açıklamasında, ''Adana Cumhuriyet Başsavcılığının (CMK 250. Maddesi ile görevli) 2011/819 soruşturma numarası ile PKK/KCK/TM terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik'' çalışma yapıldığını kaydetti.

Soruşturma kapsamında faaliyetleri organize eden şahıslara yönelik olarak Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine eş zamanlı operasyon yapıldığını belirten Akkaya, şunları kaydetti:

''Operasyonda, aralarında BDP MYK Üyesi, BDP İl Başkan Yardımcısı, BDP İlçe ve BDP Belde Başkanları ile mahalle muhtarlarının da bulunduğu toplam 56 şüpheli yakalanmış ve gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin ikamet ve iş yeri adreslerinde yapılan aramalarda, örgütsel içerikli yayınlar ve dokümanlar, suç unsuru içeren dijital malzemeler ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan soruşturma halen devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler