YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana'da El Kaide operasyonu
Adana'da El Kaide operasyonu
21 Ocak 2011 23:34
Interpol tarafından aranan terör örgütü El Kaide üyesi ile yanında bulunan bir kişi yakalandı.

Adana'da, Interpol tarafından aranan terör örgütü El Kaide mensubu ve yanında bulunan bir kişinin yakalandığı bildirildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 13 Ocakta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne, terör örgütü El Kaide mensubunun Adana'da olduğu ve eylemde bulunacağı yönünde isimsiz ihbarda bulunulduğu belirtildi.

İhbar üzerine güvenlik güçlerinin çalışma başlattığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Yapılan çalışmalarda, ihbarda ismi geçen yabancı uyruklu kişi ile birlikte yanında bulunan şüpheli bir şahıs yakalandı. Yakalanan şüpheli şahıslardan birinin, başka bir isme düzenlenmiş pasaport taşıyan Suudi Arabistan uyruklu W.B. olduğu ve Suudi Arabistan Interpolü tarafından terörizm suçundan kırmızı bültenle uluslararası seviyede arandığı, bu kişinin yanında yakalanan diğer şüphelinin ise Türk vatandaşı C.Ö. olduğu ve terör örgütü El Kaide adına faaliyet yürütmekten kaydının bulunduğu anlaşıldı.''

Açıklamada, adliyeye sevk edilen şüphelilerden W.B'nin tutuklanarak cezaevine konulduğu, C.Ö'nün ise serbest bırakıldığı kaydedildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler