YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana Valisi'nden Uğur Çakır’a ziyaret
Adana Valisi'nden Uğur Çakır’a ziyaret
24 Haziran 2013 07:28
Adana Valisi Avni Çoş, “Gezi Parkı” olayları müdahale sırasında kolundan yaralanan komiser yardımcısı Uğur Çakır’ı ziyaret etti.

“Gezi Parkı” olayları müdahale sırasında kolundan yaralanan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli komiser yardımcısı Uğur Çakır’ı ziyaret eden Adana Valisi Avni Çoş : “Eylemcilerin Molotof kokteylini kullanamadan yakalanmasıyla çeşitli facialar önlenmiştir. “ dedi.

Vali Coş,  ‘Gezi Parkı Eylemi’ne destek vermek ve polisin ‘Taksim’e müdahalesini protesto etmek için düzenlenen protestolar sırasında çıkan olaylarda koluna aldığı bıçak darbesi ile yaralanan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli komiser yardımcısı Uğur Çakır’ı, tedavi gördüğü Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde ziyaret etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Coş,  “Yasadışı gösteri yapmak için hazırlıklarda bulunan bazı şahıslar da güvenlik kuvvetlerimizin zamanında müdahalesi ile hazırladıkları çok sayıdaki molotof kokteylini atamadan, kullanamadan yakalanmışlar ve bu suretli muhtemel çeşitli facialarda önlenmiştir. Bir molotof kokteyli ile bir araç ya da işyerinin yanması mevzubahis olabiliyor. Çok sayıda molotof kokteyli hazırlayıp, sapanlarla bilyelerle bıçaklarla sözde gösteriye gidenler, sözde demokratik haklarını kullananlar var.

Bunlara karşı da devletin polisinin, vatandaşın güvenliğini korumak, bu tehlikeli insanlardan vatandaşı korumak, kamu düzenini korumak için yaptığı çalışmaları yanlış aksettirmek isteyenler var. Ben sadece şunu söylemek istiyorum; bıçakla saldıran, molotof kokteyli kullanmak için çalışan, yakıcı ve parlayıcı maddelerle polise saldıran, sapanla bilye atan, taş atan insanlara karşı polis nasıl vatandaşı koruyacak? Polisin vatandaşı korumasının, bu şiddete karşı öncelikle su kullanarak, sonra gaz kullanarak önlemeye çalışmaktadır.” şeklinde konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler