YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana valisi sert çıktı
Adana valisi sert çıktı
12 Mart 2010 12:47
Adana Büyükşehir Belediyesi rüşvet iddilarıyla çalkalanıyor.. Adana Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısının başkanın mal varlığına yönelik sözleri gündeme bomba gibi düştü. Adana Valisi konuyla ilgili açıklama yaptı..

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin gerçekleştirilen son oturumlarında ''rüşvet'' iddiaları nedeniyle yaşanan ve Türkiye'nin gündemine gelen tartışmaların kentin imajını olumsuz yönde etkilediği bildirildi.

Adana Valisi İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki tartışmalara yönelik soruya, valilik olarak herhangi bir soruşturma açmadıklarını belirterek, ''Ancak, bu tartışmalar nedeniyle Adanalı bir vatandaş olarak çok üzülüyorum'' yanıtını verdi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kebude de, yaşananları hayretle ve ibretle izlediklerini belirterek, ''Adana artık bu seviyesiz tartışmadan ve tartışmanın taraflarından derhal kurtulmalı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, bu tarz işlerle uğraşacağına kentin çalışmayan metrosunu gündeme getirmeli. Büyükşehir belediye meclisinin Adana'nın sorunlarını tartışması lazım, Ahmet'in Mehmet'in arsasını değil'' diye konuştu.

CHP Adana İl Başkanı Serdar Seyhan ise yaşananların sadece Adana'nın değil tüm yerel yönetimlerin imajı açısından kötü olduğunu dile getirerek, meclisteki tartışmaların başkan Durak'ın, kendisinin de dinleyici olarak bulunduğu bir oturumda, ''sizlere bir rüşvet kaseti dinletmek istiyorum'' demesiyle başladığını hatırlattı. Seyhan,''Bir belediye başkanı kendi meclisini nasıl zan altında bırakır, bu davranışı, bir başka örneği olan davranış değil'' dedi.

MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan ise meclis üyesi Mustafa Tuncel'i, kesin ihraç talebiyle il disiplin kuruluna sevk ettiklerini anımsatarak, bu sürecin devam ettiğini bildirdi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Abdullah Bakır da, Adana'daki imar rantı tartışmalarının artık kent gündeminden çıkarak Türkiye'nin gündemine geldiğini ifade ederek, ''Rant kavgaları kenti büyük sıkıntıya sokuyor. Adana'nın kötü bir imajı oldu'' dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin iki oturumunda ''rüşvet'' iddiaları nedeniyle Başkan Durak ile MHP'li meclis üyesi Mustafa Tuncel arasında, gerginlik yaşanmıştı.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler