YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana valisi ile belediye başkanının kavgası
Adana'da 8 kişinin hayatını kaybettiği katliam Adana valisi ile belediye başkanını karşı karşıya getirdi
Adana valisi ile belediye başkanının kavgası
02 Haziran 2009 / 15:05 Güncelleme: 02 Haziran 2009 / 00:00

Sabah saatlerinde ortaya çıkan ve 8 kişinin hayatını kaybettiği katliam Adana valisi ile belediye başkanını karşı karşıya getirdi. Adana Valisi İlhan Atış, olay yerinde yaptığı uzun incelemeler sonucunda ilk bilgileri verdikten sonra soruşturmanın sağlıklı sürebilmesi için ayrıntılı açıklamanın daha sonra yapılacağını söyledi.  


Canlı yayınlara bağlanan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytaç Durak ise ilk saatlerde cinayetin kıskançlık yüzünden işlenmiş olabileceğini söyledi. Yaklaşık bir saat sonra tekrar canlı yayına bağlanan Durak bu kez de "Cinayetin ekonomik sıkıntı ve sıcakların yol açtığı cinnet" yüzünden işlenmiş olabileceğini açıkladı.


Aytaç Durak daha sonra kendisine bağlı itfaiye ekiplerinden aldığı bilgilerden ulaştığı sonucu yine canlı yayında aktardı. Ölü bulanan 7 kişinin üzerinin örtülü olduğunu ve bir kişinin ise üstünün açık olduğunu, bu bilgiden yola çıkarak cinayetleri işleyen kişinin intihar ettiğini söyledi. Canlı yayın sırasında bu bilgileri verirken yardımcılarının uyarısı ile bir ara susan Durak, Valinin ofisini aradığını ve kendisini yanlış bilgi vermekle suçladığını kaydetti. Canlı yayında Adana Valisi Atış'a rest çeken Durak şöyle konuştu:"Yanlış bilgi veriyormuşum. Varsa doğru bilgiyi kendisi versin..."Durak'ın açıklamasından kısa bir süre sonra valilikten yapılan açıklama ile evin 38 yaşındaki oğlunun silahla zanlı olarak yakalandığı duyuruldu.(Zaman)GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler