YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana şehidini uğurladı
Hakkari'de güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Doğan memleketi Adana'da toprağa verildi.
Adana şehidini uğurladı
09 Ocak 2013 / 14:17 Güncelleme: 09 Ocak 2013 / 14:29

Hakkari Çukurca'da Karataş Jandarma Karakolu'na saldırı hazırlığındaki teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Doğan'ın cenazesi memleketi Adana'da toprağa verildi.

Şehit Doğan'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, cenaze arabasıyla törenin yapılacağı Merkez Sabancı Camisi'ne getirildi.

Törene şehidin eşi Yasemin, 4 yaşındaki oğlu Ali Eren, annesi Hacer ve babası Ali Doğan ile kardeşleri, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Adana Valisi İlhan Atış, AK Parti Adana milletvekilleri Ali Küçükaydın, Mehmet Şükrü Erdinç, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sıtkı Polat, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Tören öncesi şehidin oğlu Ali Eren, yakasına takılan babasının fotoğrafıyla oynarken, askerlerin de küçük çocukla ilgilendikleri görüldü.

Baba Ali Doğan da tören sırasında oğlunun naaşının başına gelerek, fotoğrafını ve tabutunu öptü.

İl Müftüsü Arif Gökce'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı top arabasına konularak askeri kortej eşliğinde cenaze arabasına kadar götürüldü.

Cenaze aracına konulan şehidin naaşı, götürüldüğü Burak Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Şehidin tabutuna sarılı Türk bayrağı ve fotoğrafı Vali Coş ile 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı tarafından babası Ali Doğan'a verildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler