YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana Kozan'da 9. gün...
Adana Kozan'da 9. gün...
03 Mart 2012 11:22
Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli kapağının patlamasının ardından kaybolan işçilerin bulunması amacıyla başlatılan çalışmalarda 9. güne girildi...

Olayın ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları kapsamında, barajın önündeki nehir yatağında oluşan toprak yığınında iş makinelerinin yardımıyla çalışmalar devam ediyor. İş makineleri tarafından oluşturulan toprak setin bulunduğu bölümde dün kayıp işçilerden Erdal Demirelli'nin cesedinin bulunduğu yerin yakınındaki suyun boşaltılması için çalışılmalar sürüyor.

Bu arada suyunun boşaltılması beklenmeden kayıkla yüzeyden ceset arama çalışmaları da yapılıyor. Kayıp işçilerin yakınları ise kazanın yaşandığı yerede, endişeli şekilde çalışmaları takip ediyor.

Olayda hayatını kaybeden ve cesedi bulunan Cumali Değirmenci'nin teyzesi Safiye Yalçın, kayıp diğer yeğeni Latif Değirmenci'nin de bulunması ümidiyle çalışmaları takip ettiğini söyledi.

Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının 24 Şubat Cuma günü patlaması sonucu 2 işçi yaralanmış, 10 işçi de suya kapılarak kaybolmuştu. Aramalarda Eyüp Altıntaş, Cumali Değirmenci, Erkan Yiğen ve Erdal Demirelli'nin cesetlerine ulaşılmış, şantiye şefi Öncü P. ile proje müdürü Erdal N. tutuklanmıştı. (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler