YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Adam gibi adamsan sözünde dur"
"Adam gibi adamsan sözünde dur"
13 Nisan 2011 08:25
Başbakan Erdoğan'ın Balbay ve Haberal'ın CHP'den aday olamsına yönelik yaptığı dokunulmazlık eleştirisine Kılıçdaroğlu'ndan jet yanıt geldi, "Adam gibi adamsan sözünde dur kaldır dokunulmazlıkları" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın Balbay ve Haberal’ın CHP’den aday olmasına yönelik, “Şimdi dokunulmazlık zırhına kimin müracaat ettiği ortada” sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

KALPAZAN DEĞİLLER: Partimize aday adayı olarak başvuran ve aday olmalarına karar verilen tutuklu arkadaşlarımız, tutuklu oldukları için değil, dokunulmazlık zırhına ihtiyaç duydukları için değil, kişisel özellikleri, birikim ve deneyimleri nedeniyle milletvekili adayı olarak listelere alındılar. Tutukluluğun infaz ve işkenceye dönüştüğü koşullarda aday adayı olarak başvuran arkadaşlarımız hayali ihracatçı değiller, ihaleye fesat karıştırmamışlar, kalpazanlıkla suçlanmamışlar. Başvuru yaparken Cumhuriyet savcılıklarından belgelerini almışlardır. Yani milletvekili adayı olmalarının önünde hiçbir engel yoktur. Dokunulmazlığın kaldırılması için mücadele edeceklerine söz vermekle de kalmamışlar, imza atmışlardır.

* CESARET ET: Aday arkadaşlarımızı töhmet altında bulundurmaya kalkışan Başbakana diyorum ki adam gibi adam olan sözünde durur. 2002’de dokunulmazlıkları kaldırma sözü vermiştin, hodri meydan... Adam gibi adamsan sözünde dur, çık ‘dokunulmazlıkları kaldıracağım’ de. Meclisi toplantıya çağırmak dahil, bu konuda atacağınız her adımı destekleriz. Yeter ki o dokunulmazlık zırhından kurtulmayı göze al, buna cesaret et. Arkadaşlarımız dokunulmazlıkları kaldıracaklar ve Başbakan ile yandaşlarını Yüce Divan’a göndereceklerdir.

Devrim yaptık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün genel seçimler için oluşturulan CHP Ankara İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. CHP’nin milletvekili adaylarını eleştirenlere yanıt verdi: “Gençlik ve kadınların ağırlığı oluşturduğu listelerimizde bir devrim gerçekleştirdik. Partimize uzun yıllar hizmet veren, çaba harcayan, düşünsel katkı yapan ama listede yer almayan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler