YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Adam demeye dilim varmıyor"
Başbakan Erdoğan, MHP'nin 2002'de Merkez Bankası'nı nasıl devrettiğini belgesiyle göstereceklerini belirterek, "Bahçeli iddialarını ispatlamazsa namerttir'' dedi.
"Adam demeye dilim varmıyor"
30 Nisan 2013 / 12:55 Güncelleme: 30 Nisan 2013 / 13:00

AK Parti Genel Başkanı veBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözlerini eleştirerek, ''Benim dilim o şahsa milletvekili ya da adam demeye varmıyor. Bir müsfette tarafından Bakanımıza, bir hanfendiye, bir eşe, bir anneye ağza alınmayacak ifadelerle saldırı düzenlendi. Bu saldırıyı, bu edepsizliği, bu şenayeti şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum'' dedi.

Taksim'e izin vermeyeceğiz

Erdoğan, bazı sendikaların 1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlama ısrarlarına ilişkin ''Yarın orada İçişleri Bakanlığımız tüm ekipleriyle her türlü tedbiri alacak. Alanda bu tür bir kutlamanın yapılmasına izin vermeyeceğiz. Kazlıçeşme'de kutlamalarını yapsınlar. Sendikalardan ülkem, milletim adına inatlaşma değil, anlayış bekliyorum'' dedi.

Biz Kazlıçeşme'de yapıyoruz, siz neden yapmıyorsunuz?

Erdoğan, 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin, "21,5 milyon oy almış parti olarak toplantılarımızı Kazlıçeşme'de yapıyoruz. Siz neden kutlamalarınızı Kazlıçeşme'de yapmıyorsunuz" diye konuştu.

Teröristlerin önünü kesin

Başbakan Erdoğan, CHP ve MHP genel başkanlarına yönelik, ''Sizi rahatsız eden ne, gözünüzü neden bu kadar kan bürüdü? Kan tutkusu, bu kan sevdası ne? Ölmeyi, öldürmeyi, ölümleri seyretmeyi çok seviyorsanız, sokakları, kalleşçe terörize etmeyi bırakın, gidin dağlara yurt dışına çıkacak teröristlerin önüne kesin'' dedi.

Hiçbir kardeşim bu yalanlara inanmasın

Erdoğan, millete seslenerek, ''Bizden duymadığınız hiçbir söze ve iddiaya inanmayın. Çıkmış şunu söylüyorlar; 'pazarlık yapılıyormuş', tamamen yalandır, alver süreci varmış, kuyruklu yalandır. Terör örgütü bu süreçte meşruiyet kazanacakmış, tamamen yalandır. Hiçbir kardeşim bu yalanlara inanmasın. Kirli bir savaşın kazanını olmaz, şerefli bir savaşın ise kaybedeni olmaz'' diye konuştu.

Erdoğan,çözüm sürecine ilişkin, "Bu süreç zafer ve yenilgi kavramlarıyla asla tanımlanamaz. Bu sürecin kaybedeni kan aşıkları olacaktır. Bu sürecin kaybedeni, korku ve çatışma siyasetinin genel başkanlarıdır" dedi.

Terör fitnesi bir daha yeşermeyecek

Başbakan Erdoğan, ''Özellikle sabotajlara, tahriklere karşı teyakkuz halindeyiz. Ancak sürecin bu şekilde ilerlemesi, şiddetin son bulması, baharın kalıcı hali gelmesi için de son derece gayretli, son derece kararlıyız. İnşallah bu sürecin, bu baharın geri dönüşü olmayacak. İnşallah bu topraklarda terör fitnesi bir daha yeşermeyecek'' diye konuştu.

İspat edemezsen namertsin

Erdoğan, ''Bizi Bozhöyük'te banka kurtarmak için gizli toplantı yapmakla itham eden Bahçeli, bunu ispat edemezsen namertsin. O ziyaretine gittiğim şahsın şu anda fabrikası var mı? Yoksa bu fabrikayı TMSF sattı mı? Biz işin bu tür takipçisiyiz. Söylüyorum o da Toprak Holding'tir. Yatırımları yerinde görelim diye gittiğimizde oraya da uğradık, yaptığımız görüşme budur'' dedi.

Başbakan Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslenerek, "2002'de Merkez Bankası'nı nasıl devrettiklerini, bugün Merkez Bankası rezervlerinin nereye ulaştığının belgesini, kaydını göstereceğiz. Bahçeli iddialarını ispatlamazsa namerttir, müfteridir" diye konuştu.

AA

10:14
 // pazarlik
Pazarlik yapmamiş. Tamam o zaman madem pazarlik yapmadin, karayilan yapilan pazarliklari açikliyor. O zaman ey karayilan sen yalan söylüyorsun utanmiyormusun biz siz dahil kimseyle pazarlik yapmadik yapmayizda, kimseyede taviz vermeyiz..ey karayilan senin kayişin kopmuş... de bakalim diyebilecekmisin?...
01 Mayıs 2013 10:14
12:59
 // Tipe göre kişilik analizi
Bizim Kamer'in tipine baktığımda; ayyaş, esrarcı, geçimsiz, müsrif, hasetçi, kinci ve çocukluğunda ağır travmalar geçirmiş bir işaret var. Kendisine tavsiyem, siyaseti bırakıp, filmlerde kalleş ve kötü adam rolünde oynasın, paraya para demez....
30 Nisan 2013 12:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler