YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adalet Sarayında hırsızlık
Ankara Adalet Sarayı akıllara durgunluk verecek hırsızlığa sahne oldu...
Adalet Sarayında hırsızlık
14 Aralık 2011 / 07:47 Güncelleme: 14 Aralık 2011 / 07:50

Birçok önemli soruşturma ve dosyanın kayıtlı olduğu 4 savcının bilgisayarları çalındı. Olay, daha önce de 6 bilgisayarın çalındığını ortaya çıkardı.

Ankara Adalet Sarayı’nda 4 savcıya ait birçok önemli soruşturma ve dosyanın kayıtlı olduğu bilgisayarlar çalındı. 5. katta görevli savcılardan Bora Coşar, İsmail Kırışık, Mehmet Cihan Kısa ve Ali İhsan Ersürmeli’nin bilgisayarlarının belli aralıklarla çalınması kafalarda soru işareti bıraktı. Savcılarınmemur suçları ve kaçakçılık bürolarında çalışmaları ve birçok önemli konuyu soruşturmaları ise dikkat çekti

KAPILARDA ZORLAMA YOK

Olay üzerine harekete geçen savcılık teknik ekiplere olayla ilgili inceleme yaptırdı. Yapılan incelemelerde kapılarda zorlamaların olmadığı, anahtarla açılmışçasına profesyonelce bilgisayarların çalındığı bildirildi. Parmak izi alan teknik ekip olayla ilgili incelemelerini sürdürüyor. Kapıların zorlanmadan açılması ise odacıları zan altında bıraktı. Olay üzerine yedek anahtarların bulunduğu odacıların ifadesine başvuruldu. Odacılar ise bilgisayarların çalınmasıyla ilgililerinin olmadığını bildirdi. Polis ise laptopların içindeki bilgilerin satmak amacıyla çalınıp çalınmadığını araştırıyor. Çalınan bilgisayarlarda önemli soruşturmalarla ilgili delillerin de kayıtlı olduğu öğrenilirken Ankara Adalet Sarayı’nın 5. katında görevli Savcı Ali İhsan Sürmeli’yle aynı odada yer alan Savcı İsmail İlhan’ın bilgisayarının çalınmaması da dikkat çekti.

DİĞERİ ALINMAMIŞ!

Odalarda başka hiçbir değerli eşyayı almayan hırsızlar sadece belirledikleri savcıların bilgisayarlarını çalmakla yetindi. Savcı Sürmeli’nin cuma günü odasını kilitleyerek evine gittiği vepazartesi çalışma saatinde adliyeye geldiğinde bilgisayarının olmadığını fark etmesi üzerine olayın ortaya çıktığı öğrenildi. Hafta sonu boşluğundan yararlanan hırsızlar hiçbir güvenlik engeline takılmadan adliyeden ayrıldı.

11 SAVCIYI SOYDULAR

5. katta görevli savcılardan Coşar, Kırışık, Kısa ve Ersürmeli’nin bilgisayarlarının belli aralıklarla çalınması kafalarda soru işareti bırakırken daha öncesinde de önemli soruşturmalara bakan savcıların bilgisayarlarının ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Soruşturmanın gizliliği açısından 6 savcının isimleri verilmezken savcıların soruşturmabilgilerini kullandıkları bilgisayarlara aktardıkları öğrenildi. Çalışmalarını tamamlayan savcıların bilgileri daha sonra Uyap sistemini aktardıkları belirtildi. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler