YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adalet Bakanına tepki!
Kılıçdaroğlu'nun gündeminde tutuklu gazeteciler vardı. Daha mahkumiyet kararı kesinleşmemiş suçları belli olamamış kişilere Adalet Bakanı'nın terörist olarak suçlamasının hukuka aykırı olduğunu söyledi...
Adalet Bakanına tepki!
09 Aralık 2011 / 08:35 Güncelleme: 09 Aralık 2011 / 08:35

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Mahkum olmamış gazetecilere bir Adalet Bakanının terörist suçlaması yapmasını demokrasi ile hukukun üstünlüğü ile bağdaştıramıyorum'' dedi.

Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulundan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, ''Adalet Bakanının konuşmasını nasıl değerlendirdiniz '' sorusuna, ''Adalet Bakanı yanıt vermedi'' karşılığını verdi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in tutuklu gazetecilere ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine de Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

''Tutuklu gazetecilere, mahkum olmamış gazetecilere bir Adalet Bakanının terörist suçlamasını yapmasını demokrasi ile hukukun üstünlüğü ile bağdaştıramıyorum. Bunu söyleyen bir Adalet Bakanı, yargılama süreci bitmediği halde bunu söyleyen bir Adalet Bakanı ise o koltukta oturmaması lazım.

O koltuktan ayrılır, suçlayan tarafın savcısı konumuna gelir ya savcılık görevini yapar ya masumun tarafına geçer avukatlık görevini üstlenir.''

Kılıçdaroğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın CHP-İş Bankası ilişkileriyle ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine, ''Cahilliğinden, o kadar cahil. Ne yapabiliriz, ölen bir kişinin vasiyetini değiştirme şansımız var mı '' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler