YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Açlık grevini bitirin"
İstifasının ardından Angora evlerindeki villasına çekilen Baykal bugün ilk kez Nadice Tezel'in cenaze törenine katılmak için evinden dışarı çıktı... Evinin önünde kendisi için açlık grevi yapan gençelerle konuşan Baykal grevi bırakmalarını istedi...
"Açlık grevini bitirin"
13 Mayıs 2010 / 15:46 Güncelleme: 13 Mayıs 2010 / 15:51

CHP Genel Başkanlığından istifa eden Deniz Baykal, evinin önünde açlık grevi yapan partili gençlerin yanına giderek, "Hepinizden Allah razı olsun ama nu olur şu açlık grevini bitirin" dedi.

İstifa kararını açıklamasının ardından Angora Evleri'nde konutunda 'inzivaya' çekilen Baykal, bugün CHP eski Ankara Milletvekili Oya Araslı'nın annesinin cenazesine katılmak üzere evinden çıktı. Baykal, istifa kararını açıklamasıyla birlikte evinin önünde açlık grevine başlayan partili gençlerin kurduğu çadırı ziyaret etti. Baykal'ın arabasından indiği sırada büyük bir izdiham yaşandı. Güçlükte çadıra doğru yürüyen Baykal, açlık grevi yapan partili gençlere, "Sizden rica ediyorum. Ne olur kendi aranızda bir değerlendirme yapın. Bu eyleminize son verin" dedi. Desteklerinin kendisi için büyük bir ödül olduğunu belirten Baykal, "Eksik olmayın. Gönülden böyle bir hareket sergilemiş olmanız benim için çok önemli. Türkiye'nin geleceği için çok önemli. Türkiye'ye sahip çıktığınız görüyorum, bize sahip çıkmanızın ötesinde... Bununla da iftihar ediyor. Her birinizi de gönülden kutluyorum. Hepinizden Allah razı olsun ama ne olur şu açlık grevini bitirin" diye konuştu. Bu sırada partililer, 'İnadına Baykal, inadına sol' sloganı attı. Baykal daha sonra CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile birlikte Kocatepe Camii'nden cenaze katılmak üzere aracına doğru yürüdü. Bu esnada, Genel Başkanlık için adı geçen isimlere ilişkin soruları cevapsız bıraktı. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler