YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acımızı anlatmaya kelimeler yetmez
PKK’nın yaptığı için ‘kalleşlik’ hafif kalır
Acımızı anlatmaya kelimeler yetmez
28 Ocak 2012 / 08:45 Güncelleme: 28 Ocak 2012 / 08:48

PKK’nın el bombalı, kaleşnikovlu saldırısında kardeşi ve 3 arkadaşını kaybeden Gülcan Olgaç: O kalleşliği anlatmaya kelime bulamıyorum.

Siirt’te içinde bulunduğu otomobile PKK’nın el bombalı ve kaleşnikovlu çapraz ateşiyle üç arkadaşını ve kardeşi Nurcan’ı kaybeden Gülcan Olgaç, tedavi gördüğü Ankara GATA’dan taburcu olarak Siirt’teki ailesinin yanına döndü. ‘Hatırlamak bile istemediği’ o günü ve ‘zorlu’ tedavi sürecini anlatan Olgaç, “Sonra çok düşündüm ama altı masum kıza yapılan bu saldırıya hiçbir isim bulamadım. ‘Kalleşlik, hainlik, alçaklık sözleri yaşadıklarımızın yanında hiç kalır. Bu acıyı anlatan kelime yok” dedi. Gülcan Olgaç, saldırıyı ve sonrasında yaşadıklarını şöyle anlattı:

Nefes aradım ama yoktu

“Arkadaşınızın mutlu bir günü var, üniversiteye gidecek. Siz de onu uğurlamak için yemeğe gidiyorsunuz. Otomobilde 6 genç masum  kadınsınız. Ne oldu nasıl oldu anlamadık. Bir anda bomba patladı, sonra tarandık. Üzerimize el bombaları yağdı. Birbirimizi korumak için üzerlerimize kapandık. Durmadan ateş ettiler, bomba attılar. Her yer kan gölüne döndü. Sesler dinince otomobilden indim. Son hatırladığım, hemşire olduğum için kardeşimin ve arkadaşlarımın nabızlarına baktığımdı ama nabız yoktu. Bir tek Nuran’dan (Evin) nabız aldım. Sonra diğerlerinin nefeslerine baktım, ama nefes de yoktu.”

Susarak dayanmaya çalıştım

“Hastaneye kaldırıldıktan sonra bana uzun süre bir şey söylemediler. Yaşananları çok daha sonra öğrendim. Fakat ben bugün bile ailemle o geceyi konuşamıyorum. Çünkü yaşananları hatırlayınca, aklıma gelince kaybettiklerimize ağlıyorum. Acıya susarak dayanmaya çalışıyorum. Sonra çok düşündüm ama altı masum kıza yapılan bu saldırıya hiçbir isim bulamadım. ‘Kalleşlik, hainlik, alçaklık sözleri yaşadıklarımızın yanında hiç kalır. Bu acıyı anlatan kelime yok. GATA’da  bana çok iyi baktılar. Sol bacağım diz altına protez takıldı. İki yıl bu protezle yaşadıktan vücut alıştıktan sonra daha donanımlı bir protez takılacağı söylendi. Tedavim

3 ay sürdü, kendi ihtiyacımı kendim karşılayabilir hale geldim. Yakın arkadaşım Nuran’ın da ayağa kalkmasını istiyorum. Şimdi o yatakta ve onun yaşadığı acıları biliyorum.”

PKK el bombası ve kaleşnikovlarla ateş yağdırdı

Gülcan Olgaç, 22 Eylül 2011’de Hatay Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi olan arkadaşı Nergiz Evin’in (25) düzenlediği veda yemeğine katılmak için kardeşi Nurcan Olgaç (25) ile arkadaşları Nuran Evin (17), Zeynep Evin (31) ve  Kevser Çekin (25) ile Siirt Polis Meslek Okulu’nun yakınında bulunan lokantaya otomobilleriyle giderken pusu kuran PKK’lı teröristlerin kaleşnikovlu el bombalı saldırısına maruz kalmışlardı. Gülcan Olgaç bu saldırıda kardeşi Nurcan Olgaç ile arkadaşları Nergis Evin, Zeynep Evin ve Kevser Çekin’i kaybederken, kendi de ağır yaralanmıştı. Gülcan Olgaç, kaldırıldığı Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ndeki doktorların tedavi süresince kendisine çok iyi davrandığını, ruhen de tedavi gördüğünü anlattı.  (Star)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler