YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acılı ailelere 5 bin TL yardım
Bakan Yıldız: Kusuru olan kimse mutlaka bedelini ödeyecek
Acılı ailelere 5 bin TL yardım
13 Aralık 2009 / 15:48 Güncelleme: 13 Aralık 2009 / 16:13

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden 19 işçinin ailelerine 5'er bin TL acil yardım yapılacağını açıkladı.

Kazada vefat eden Yusuf Karataş'ın (40) ilçeye bağlı Yarımtaş beldesinde oturan ailesini ziyaret ederek, başsağlığı dileyen Bakan Yıldız, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer ile konuya ilişkin bir görüşme yaptıklarını kaydeden Yıldız, "Her bir aileye tazminat olarak değil ama yardım anlamında acil masrafların karşılanması için 5'er bin TL vereceğiz. Bu Başbakanlık Acil Yardım Fonu'ndan karşılanacak." dedi.

Göçük altında kalan bu cenazelerin çıkarıldığını hatırlatan Taner Yıldız, MTA ve TKİ'ye bağlı uzman ekiplerin ocakta çalışma yaptıklarını belirtti.
 Yıldız, "Bilirkişi ekibinin hazırlayacağı rapora göre ocağın kapatılıp kapatılmayacağına karar vereceğiz. Çalışmalar sürdüğü için şu an için net bir şey söylemek mümkün değil. Firma yetkililerini ne dediği önemli değil, bizim ne dediğimiz önemli. Bizim de çalışmalarımız sürüyor." ifadesini kullandı.

Bakan Yıldız, hayatını kaybeden 1 kişi bile olsa aynı hassasiyeti göstereceklerinin altı çizdi. Yıldız, şöyle konuştu: "19 kişi hayatını kaybetti. Değil 19 kişi, bir kişinin bile hayatı çok önemli. Burada ihmali, hatası, kusuru olan kim ise mutlaka bedelini ödeyecek."

düzceli
 // ramazan demir
insanları parayla kandırmayın sayın bakan ayıp...
13 Aralık 2009 19:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler