YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Açıkistihbarat'ın sahibi tutuklandığında yanındayd
Açıkistihbarat'ın sahibi tutuklandığında yanındayd
Açıkistihbarat'ın sahibi tutuklandığında yanındayd
14 Haziran 2008 / 13:20 Güncelleme: 14 Haziran 2008 / 00:00

Ergenekon terör örgütü kapsamındaki soruşturmada tutuklanan Behiç Gürcihan'ın gözaltına alınışı sırasında evinde eski başbakanlık muhabiri Fatma Sibel Yüksek'in bulunduğu öğrenildi. Emekli Tümgeneral Ali İhsan Gürcihan'ın oğlu Behiç Gürcihan'a ait 'Açıkistihbarat' isimli internet sitesine açıklama yapan Yüksek, Gürcihan'ın elinde bulunduğunu iddia eden haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.


Yüksek'in açıklaması şöyle:


"Hürriyet gazetesinin 6 Haziran 2008 tarihli nüshasında Toygun Atilla imzasıyla yayımlanan haberde, Gürcihan'ın evinde "yeni darbe günlükleri" bulunduğu iddia edilmiştir. Aynı mesnetsiz iddia, "Taraf" adlı mevkute ile bu iki yayın organını kaynak gösteren başka gazete, televizyon ve internet sitelerinde de yer almıştır.Behiç Gürcihan'ın gözaltına alınması sırasında yanında bulundum; gözaltı ve arama tutanağının altında, iki Terörle Mücadele Şubesi yetkilisinin yanı sıra "tanık" olarak imzam bulunmaktadır. Soruşturmanın gizliliği ilkesinden hareketle, bu tutanağın içeriğini kamuoyu ile paylaşmayacağız. Özellikle pervasız bir şekilde iktidar yanlısı yayın yapan gazeteler ile haberciliğe gereken özeni göstermeyen diğer yayın organlarını da aynı ilkeye uymaya davet ediyoruz.Gürcihan'ın ailesi, konuyla ilgili olarak yayınlanan ve yayınlanacak olan tüm haberlere ilişkin hukuki haklarını saklı tutmaktadır. Bu çerçevede; "gözaltı ve arama tutanağında imzası bulunan tanık" olarak, tutanağın içeriği ile alakası olmayan düzmece haber ve belge yayımlayanlar aleyhine açılacak davalarda tanıklık edeceğimin bilinmesini istiyorum."


Behiç Gürcihan, 4 Haziran 2008 çarşamba günü, Üsküdar'daki evinde, İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınmıştı. Gözaltının gerekçesi ise "Yürütülmekte olan Ergenekon operasyonu çerçevesinde, hakkında bir ifade verilmiş olması" şeklinde açıklanmıştı.Fatma Sibel Yüksek Kim?


Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 1996'da ANKA Haber Ajansı'nda başladı. Daha sonra Yeni Şafak, Sabah, Radikal, Flash TV ve Star gazetelerinde Başbakanlık muhabiri olarak görev yaptı. Halen, internethaber.com'da siyasi haberler ve 'Açıkistihbarat' adlı sitede yazılar yazıyordu. Sözkonusu sitede Ergenekon soruşturmasında tutuklanan emekli Astsubay Oktay Yıldırım ve Doç. Dr. Ümit Sayın da köşe yazıyordu

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler