YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Açıkça uyardı: Terörist cenazesine katılanlar hesabını verecek
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Terörist cenazesine katılıp orada teröristle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize hakaret edenler, daha ileri hareket yapanlar, hukuk içerisinde mutlaka hesabını verecekler." dedi.
Açıkça uyardı: Terörist cenazesine katılanlar hesabını verecek
06 Temmuz 2016 / 03:36 Güncelleme: 06 Temmuz 2016 / 08:56

Partisinin, Kocaeli İl Başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Işık, AK Parti'nin iktidar olduğu 2002'den bugüne kadar Türkiye'nin kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Bu coğrafyada var olmak için, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir taraftan ihtiyaçlarını yerli ve milli imkanlarla karşılamak, diğer taraftan da caydırıcı gücünü arttırarak bölgedeki varlığını garanti altına almak gerektiğini belirten Işık, Türkiye'nin artık pek çok silah ve mühimmatta dışa bağımlı olmadığını aktardı.

Bakanlık görevini devraldığında, "Efes Tatbikatı"nın hem gece hem gündüz bölümünü izlediğini anlatan Işık, şöyle devam etti: "O tatbikatta ATAK helikopterlerinin ne denli isabetli atışlar yaptığını, ne kadar başarılı olduğunu görünce bu memleketin bir evladı olarak gurur duydum. Heybeliada Gemimizin tatbikata katılması, pek çok yerli mühimmatın kullanılmış olması, göğsümü kabarttı. Bu bölgede var olmanın 3 temel ayağından biri demokrasidir, diğeri ekonomidir, üçüncüsü de güçlü ve caydırıcı ordudur. Bu üç ayak üzerinde inşallah Türkiye'yi büyütmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz."

Bir taraftan ordunun ihtiyaçlarını en hızlı, en etkin maliyetle ve en iyi şekilde karşılamanın gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Işık, diğer taraftan da kimsenin yan bakamayacağı, nitelikli insan gücü olan TSK'nın savunma sanayisindeki caydırıcılığını da arttırarak bölgenin kendine yeten ordusu olma noktasına taşıyacaklarını dile getirdi.

-"Terör örgütünün bir daha belini doğrultması mümkün değil"

Bakan Işık, terörle etkin bir mücadele sürdürdüklerini ifade ederek bu mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerini rahmet ve minnetle andı, gazilere acil şifalar diledi. Işık, şunları söyledi: "Askerimiz, polisimiz, jandarmamız, köy korucumuz, teröristle mücadelede kahramanca mücadele ediyor. Biz de hükümet olarak terörle mücadeleyi tüm boyutlarıyla sürdürüyoruz. Son derece başarılı bir terörle mücadele sürdürüyoruz. 35 yıllık terörle mücadele döneminin en başarılı kesimini yaşıyoruz. Terör örgütüne ölümcül darbe indirilmiştir. Terör örgütünün bundan sonra bir daha belini doğrultması mümkün değildir. Ancak bunu söylerken bu iş bitmiştir, demiyoruz. Terör örgütleri, Türkiye'de hiçbir şekilde eylem yapamaz hale gelip, ellerindeki silahları tamamen gömüp, üzerine beton döküp kendileri de bu toprakları terk etmedikten sonra bu mücadele bitmeyecek ama bunu yaparken, işi daha önceden olduğu gibi sadece askere, polise havale etmiyoruz. Terörle mücadeleyi bütün boyutlarıyla sürdürüyoruz."

-"Terör örgütünün finans kaynağına ölümcül darbe vurduk"

Bakan Işık, terörle mücadelede, bölgede insan hakları noktasında çok hassas olduklarını, bir tek insan hakkı ihlali olmaması için çok büyük gayret gösterdiklerine işaret ederek şöyle konuştu: "Eğer bu operasyonlar, o şehir içerisine giren eşkıyaların temizlenmesi operasyonu, bu kadar uzun sürdüyse bilin ki bunun bir tek gerekçesi var. O da bir tek sivilin burnu kanamasın, bir tek sivilin kılına halel gelmesin. Bu hassasiyetle bu mücadeleyi sürdürdüğümüz için biraz zaman alıyor ama şu an bölge insanı artık devletinin yanında. Askerinin, polisinin, jandarmasının, güvenlik güçlerinin yanında ve terör örgütüne artık açıktan net tepki ve tavır koymaya başladı. İşte bu gösterilen hassasiyetin bir sonucudur. Diğer taraftan bölgenin ekonomik olarak kalkınması için de çok yoğun çalışma yürütüyoruz. Bölgede güvenlik tam olarak sağlandığında göreceksiniz, Türkiye'de çok büyük bir ilerleme, bölgede çok büyük bir kalkınma olacak."

Terörün finans kaynaklarını kurutmaya yönelik çok önemli olan Lice operasyonunu tamamladıklarını aktaran Işık, "Terör örgütünün uyuşturucu deposu haline getirdiği bütün yerleri temizledik. Milyonlarca kök hint keneviri, tonlarca esrar imha edildi. Bu, terör örgütünün finans kaynağına ölümcül darbedir. Mücadeleyi bu boyutuyla da sürdüreceğiz." dedi.

- "Terörist cenazesine katılanlar hesabını verecek"

Teröre destek veren mihrakların adalet önüne çıkarılacağını belirten Bakan Işık, şunları kaydetti: "Hiçbir demokrasi, terörü ve şiddeti övmeyi meşru gösteremez. Ya terörün karşısında olursunuz ya yanında. Şimdi terörist cenazelerine katılanlar, bunun hesabını verecekler. Terörist cenazesine katılıp orada teröristle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize hakaret edenler, daha ileri hareket yapanlar, hukuk içerisinde mutlaka hesabını verecekler. Bu noktada çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Biz hükümet olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi de yasama olarak üzerine düşeni yapıyor. İnanıyorum ki yargı da kendi üzerine düşeni hukuk kuralları içinde en güzel şekilde yerine getirecek."

Konuşmaların ardından Bakan Işık, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililerle bayramlaştı.

Daha sonra AK Parti Derince İlçe Başkanlığının düzenlediği bayramlaşma programına katılan Işık, bu programın ardından "Derince Kent Bayramlaşması"nda vatandaşlarla bir araya geldi.

ihanet
 // demir
Ne zaman.! Bu gidişle bu hesabı herhalde biz vereceğiz. Her çıkan aynı şeyi söylüyor. işi savcılara bırakmaya ne dersiniz artık....
06 Temmuz 2016 11:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler