YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Abi ve ablalar'la sandıkta algı oyunu
Paralel Yapı seçim günü "abi ve ablaları" kanalıyla, sosyal medyada seçim sonuçlarına yönelik şüphe uyandırıcı paylaşımlar yapacak.
'Abi ve ablalar'la sandıkta algı oyunu
06 Mayıs 2015 / 07:49 Güncelleme: 06 Mayıs 2015 / 07:58

Paralel Yapı'nın, sandıkta algı operasyonu yürüteceği istihbaratına karşı teyakkuz durumuna geçildi. Gülen örgütünde görevli "abi ve ablaların" sandık müşahidi olarak yazılıp, oyların tutanaklara geçirilmesi ve tutanak birleştirme işlemleri sırasında sosyal medya hesapları üzerinden seçmende kuşku uyandıracak paylaşımlarda bulunacağı ve bu amaçla özel ekipler oluşturulduğu saptandı.

Paralel medyanın da sandıkların açılmasından itibaren, kamuoyunu manipüle etmeye dönük ilk bilgileri paylaşıp, gerçek durumun ortaya çıktığında, "Tutanaklarla oynandı" iddiasını yaymak üzere hazırlık yaptığı belirlendi. Paralel Yapı'nın, 7 Haziran genel seçimlerinde sandıktan çıkacak sonuçları manipüle etmek için algı operasyonu hazırlığında olduğu tespit edildi. Buna göre Paralel Yapı sandık sonuçlarını tartışmalı hale getirmek için "abi ve ablalara" sandık müşahidi olun talimatı verdi. Bu talimat üzerine birçok Paralel örgüt mensubunun sandık müşahidi yapılmasına karar verildi.

Paralel Medya da katılacak

Paralel plana göre sandık müşahidi "abla ve abiler" oyların tutanaklara geçirilmesi ve tutanak birleştirme işlemleri sırasında sosyal medya hesapları üzerinden seçmende kuşku uyandıracak bilgi paylaşımlarında bulunacak.

Seçim sonuçlarıyla oynandığını, seçim sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını ileri sürerek algı operasyonuna start verecekler. Sosyal medyada oluşturulan hesaplar aracılığıyla bu mesajlar yayılarak kamuoyunda soru işareti ve infial oluşturulmaya çalışılacak. İstihbarat birimleri, bu kapsamda Paralel Yapı'nın özel ekipler oluşturduğunu tespit etti.

Paralel medyanın da plan gereği, sandıkların açılmasından itibaren, kamuoyunu manipüle etmeye dönük ilk bilgileri paylaşıp, gerçek sonuçlar ortaya çıktığında, "Tutanaklarla oynandı" iddiasını yaymak üzere hazırlık yaptığı belirlendi. Bu nedenle, sandık bilgilerinin yayımlanacağı saate titizlikle uyulması ve doğru bilgilerin AA başta olmak üzere merkez medya tarafından verilmesi için önlem alındı.

 

SABAH

şer şebekesi sığınacak liman arıyor...
 // atiker
eğitim sene üye olmaya başladılar onlarda bağırlarına basıyorlar dün küfrettikleri toplulukla kanka oldular seçimden sonra yapılacak oparasyonlarda kendilerini korumaya aldırıyorlar tv lerini gazetelerini daha dün tekmeleyen küfredenler şimdi bunların badigartlığını yapıyor nerden nereye devletin ve ak partinin seçimden sonra bu şer şebekesi ile adam akıllı bir mücadele etmesi bunları kamu ve bir çok alandan temizlemesi elzemdir yoksa bu kiralık satılmış adamlardan bu ülke büyük zararlar daha ve...
06 Mayıs 2015 Çarşamba 09:29
şer şebekesi sığınacak liman arıyor...
 // atiker
muhalefetle işbirliği dolu dizgin mhp ve chp de isimleri teşifre olmamış 20 yakın millet vekilli adayı var bunlar şimdiye kadar ak partiden başka hiç bir sağ ve muhafazakar partiye oy vermediler gizlendiler ve müslüman görünümü ile millete takiye yaptılar dünün tevazulu ahlaklı gibi görünenlerinin sıfatı açığa çıktı şimdi hertürlü ahlaksızlığı ve hakareti küfrü rahatlıkla yapıyorlar hedef cb tayip bey devlette çalışan kesimleri kendi sendikalarından istifa etmeye başladılar türk eğitim-sene ve ...
06 Mayıs 2015 Çarşamba 09:22
İhanete Prim ?
 // Alp Vatansever
Bunların özel okullarına da niye halâ devlet tarafından teşvik verilir ve rotasyon gereği paralel olmayanların düzeni bozulur anlamak mümkün DEĞİL !!!...
06 Mayıs 2015 Çarşamba 09:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler