YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdurrahman Dilipak: Papa Türkiye'ye gelmek zorunda
Abdurrahman Dilipak: Papa Türkiye'ye gelmek zorunda
09 Eylül 2014 19:00
Paralel Yapı'nın Türkiye üzerinden, 22 ülkenin rejimini değiştirmeye yönelik bir operasyon yaptığını ileri süren Abdurrahman Dilipak, bunu engellemek için Papa'nın Türkiye'ye gelmesi gerektiğini söyledi.

A Haber’de Nihan Günay’ın sunduğu Medya Dünyası programına konuk olan Gazeteci- Yazar Abdurrahman Dilipak, ‘paralel yapı’nın dünya ülkelerindeki örgütlenmesini değerlendirdi.  140 ülkede mensupları bulunan ve aktif olan bu örgütün müttefikleri, ‘paralel yapı’ mücadelesinde Türkiye’ye gelip destek vermek zorundalar diyen Dilipak, ‘ Eğer siz burada kararlı bir şekilde masaya oturur, bir  risk alarak yol haritanızı ortaya koyarsanız herkes ayağını sizin risk haritanıza göre şekillendirmek zorunda’ dedi.

Papa Türkiye'ye gelmek zorunda

Türkiye üzerinden 22 ülkenin sınırı,rejimi ve iktidar yapılarını değiştirmeye yönelik bir operasyon da var. Bu sadece Türkiye’deki iç politik, ekonomik  dengeleri etkilemiyor. Türkiye üzerinden birinci etapta 140 ülkeye yayılmış bir örgütten söz ediyorsunuz. 22 ülkenin sınır,rejim ve iktidar yapılarını değiştirmeye, Türkiye’yi modelleyecek bir uluslararası operasyonun, Türkiye ‘Truva atı’ olacaktı.

Bu işin içinde Mısır’da var, Yemen’de var, Irak’ta, Suriye’de var. Bu tartışmanın sonucunda ortaya çıkacak gerçekler dünyadaki siyasi dengelerin altüst olmasına da sebep olabilir. Onun için Amerika masaya oturmak zorunda. Merkel’de, Cameron’da oturmak zorunda, Papa’da Türkiye’yi ziyaret etmek zorunda. Eğer siz burada kararlı bir şekilde masaya oturur, bir  risk alarak yol haritanızı ortaya koyarsanız herkes ayağını sizin risk haritanıza göre şekillendirmek zorunda.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler