YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdurrahman Dilipak: Cemaat BOP'taki...
Hükümeti devirmeye yönelik operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Abdurrahman Dilipak'tan Cemaat'le ilgili bomba açıklamalar geldi.
Abdurrahman Dilipak: Cemaat BOP'taki...
26 Aralık 2013 / 10:00 Güncelleme: 26 Aralık 2013 / 10:05

24 TV'de Açık Görüş programına konuk olan Abdurrahman Dilipak, operasyon ve operasyonun dış bağlantıları hakkında çarpıcı bir analiz yaptı.

Türkiye'nin Batı'yla, İsrail'le çatışmayan, "Ilımlı İslam" olarak tabir edilen pasifize edilmiş, vizyonsuz bir İslam anlayışı taşımasını isteyen uluslararası bir yapılanmadan bahseden Dilipak, Cemaat'in de bu amaca hizmet ettirilmesinin öngörüldüğünü söyledi.

Büyük Ortadoğu Projesi'ne Erdoğan'ın çomak soktuğunun altını çizen Abdurrahman Dilipak, BOP'ta kendisine biçilen rolü oynayan Cemaat'in hükümete yönelik operasyona ortak olduğunu belirtti.

Dilipak'a göre; Cemaat Türkiye'deki okullarında ve dershanelerinde Batı'yla-İsrail'le çatışmayan bir nesil yetiştirmeye çalışıyor, bir taraftan da yurt dışındaki okullar vasıtasıyla dünya çapında etki uyandırmanın gayreti içerisine giriyor. Dilipak, ayrıca dinler arası diyalog açılımının da bu minvalde değerlendirilebileceğini söyledi.

İşte Abdurrahman Dilipak'ın o açıklamaları:

Medya, mafya, bürokrasi ve STK içerisinde gizlenmiş bir yapı var. Bunlar uluslararası bir çete. Uluslararası derin devleti oluşturuyorlar. Türkiye’ye verilen bir rol vardı. Bu Büyük Ortadoğu Projesi’yle de hayata geçirilmeye çalışıldı. Türkiye İslam dünyasında rol model olarak yeniden dizayn edilecekti. Alameti farikalarını yok ettikleri bir İslam’ı Türkiye üzerinden dünyaya pazarlamak istiyorlardı. Ilımlı İslam buydu. Buna direnenler ise radikal İslamcı olacaktı. İslam atomize edilecekti. Farklı mezhepler birbiriyle çatıştırılacaktı. Bir sürü teolojik tartışma ortaya çıkacaktı.

Cemaat'in BOP rolü

Cemaat de, Batı’yla çatışmayan, Batı’nın değerleriyle kendi değerlerini özdeşleştiren bir rol oynayacaktı. Diyaloğun arkasında da bu vardı. Okullar da bunun aracı olacaktı. Medya, dershaneler ya da yurtlar böyle bir İslam algısını (İsrail’le çatışmayan, Batı’yla çatışmayan, geçmiş tarihi sorgulamayan, gelecek açısından vizyoner olmayan, daha ulusal, daha sınırlı özgürlük ve refah talepleri olan) yayacaktı.

Amerika uzun çalışmalarına rağmen bölgede İslam’a ve Müslümanlara rağmen var olamayacaklarını gördü. Biz de bölgede, Amerika’ya rağmen var olamıyorduk. Bu proje Amerika’nın Türkiye’deki İslamcılarla iş birliği projesi olarak ortaya çıktı. Başbakan bu projeyi bozdu, çomak soktu.

 

STARGAZETE

11:20
 // M.N.A.
Ağlayarak para toplayan mr. Gülen sadece fazla para toplamak için ağlıyormuş islamin en buyuk düşmanıdır yeni öğrendik ben onu eskiden çok seviyordum yardim da etmiştim Allah beni affetsin sayin R.T.E. dediği doğru dur bu bir istiklal savaşıdir ben bu gülen şebekesi nin eline düşen saf ve temiz insanlara aciyorum kanlarini emiyorlar inşallah bu olaydan sonra gözlerini açarlar...
26 Aralık 2013 11:20
Teşekkür
 // Berke&Berkay
Abdullah beye teşekkür ederim.
Tam analizi yapmış....
26 Aralık 2013 Perşembe 10:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler