YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Öcalan'ın koşulları değişiyor
Abdullah Öcalan'ın koşulları değişiyor
19 Ağustos 2013 12:04
BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'da cumartesi günü görüştükleri Abdullah Öcalan'ın koşullarının en kısa sürede iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

Nuçe TV’ye konuşan Demirtaş, “"Sayın Öcalan'ın içinde bulunduğu koşulların değişmesi, dünya ile doğrudan temas kurabilmesi, düşüncelerini, sürece dair önerilerini doğrudan iletebilmesi, bu sürecin karakterini, gidişatını belirleyecektir.

65 yaşına gelmiş, 15 yılını neredeyse hücrede geçirmiş, rutubetli bir ada ortamında hiçbir insanın sağlık durumu iyidir diyemeyiz. Bu ada koşullarının değişmesi konusunda hükümetin bazı adımları vardı.

Özellikle içinde bulunduğu dar hücrenin değiştirilmesi konusunda zannediyorum bu konuda ilerleme olacak. En azından getirildiği zaman konulduğu yere alınacak. Bu belki orada üst solunum yolu sorunu yaşayan sayın Öcalan'ın kısmen nefes almasını sağlayabilir ama kalıcı sağlık sorunlarının çözülmesi ada koşullarında mümkün değil, imkansızdır. Konumunu stratejik ele alma hem siyasi durumunu hem sağlık durumu ile ilgili doğrudan bağlantılıdır." dedi.

Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler