YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Öcalan'dan kritik talimat
Abdullah Öcalan'dan kritik talimat
24 Aralık 2014 07:07
Çözüm Süreci kapsamında görüşmeler devam ederken İmralı'dan tüm Türkiye'yi ilgilendiren kritik bir talimat geldi. Yalçın Akdoğan'ın beyanatları için samimi diyen Öcalan, bölgedeki, yol kesme adam kaçırma, gibi eylemleri sonlandırma talimatı verdi

Silahlara veda yolunda tarihi bir trafik işliyor. İmralı da, Kandil'e giden HDP aracılığıyla hem PKK hem de bağlantılı gençlik yapılanmasına bölgede "eylemsizlik" konusunda kararlı mesajlar iletti.

Eylemleri sonlandırın talimatı

"Çözüm yolunda tarihi adımların arifesindeyiz" diyen Abdullah Öcalan, bölgedeki, yol kesme, adam kaçırma, vergi salma, mahkeme kurma gibi eylemlerin mutlak sonlandırılması talimatı verdi.

'Anlaşmaya kadar ulaşmış durumdayız'

Öcalan, "Yaklaşık altı yıldır süren diyalogda önemli yol alındı. Sorunların çözümüne yönelik taslakta anlaşmaya kadar ulaşmış durumdayız" derken, seçimden önce önemli adımların atılacağını bildirdi.

Akdoğan'ın beyanı samimi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile HDP heyeti arasında çözüm sürecine yönelik toplantıların ardından yapılan olumlu açıklamalar ile Başbakan Yardımcısı Arınç'ın HÜDAPAR ve HAK-PAR'ı ziyareti Güneydoğu'daki siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarınca memnuniyetle karşılandı. HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan, "Nihayet beklentilerimize yanıt olacak bir süreç başlamış gibi görünüyor. Yalçın Akdoğan'dan bu yönde samimi bir beyan görünüyor" dedi.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler