YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül'ün zor anları
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümü vesilesiyle Çankaya Köşkü’nde resepsiyon verdi.
Abdullah Gül'ün zor anları
30 Ekim 2013 / 07:18 Güncelleme: 30 Ekim 2013 / 10:56

Yaklaşık bir saat resepsiyona katılan davetliler ile tokalaşan Cumhurbaşkanı Gül, tokalaşma töreninden sonra ayakları uyuştu. Topallayarak yürüyen Cumhurbaşkanı Gül, kendisine yol gösteren korumasına “ayaklarım uyuştu” dedi. 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi de 20 yıl aradan sonra tekrar Çankaya Köşkü’ne çıkarak resepsiyondaki davetliler arasında yer aldı. Resepsiyona katılan davetliler arasında yer alan engelli sporcular Cumhurbaşkanı Gül’e zarf verdi. Gül, sporcular verdiği zarfı cebine koydu.  

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Çankaya Köşkü’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir resepsiyon verdi. Resepsiyonun verileceği salona gelen Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, davetlileri kabul etti.

Resepsiyona, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral ve eşi Neriman Kamuran Özel, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakan Hayati Yazıcı, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, kuvvet komutanları, yüksek yargı organlarının temsilcileri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP’li milletvekilleri Hasip Kaplan ve Sırrı Sakık, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, DSP Genel Başkanı Masum Türker, uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcular, büyükelçiler, yabancı misyon temsilcileri, işadamları, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, İhlas Medya Ankara Grup Başkanı Nuri Elibol, TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Yusuf Ziya Orhan, çok sayıda siyaset, medya, spor ve sanat dünyasının önemli isimleri katıldı.

“Semra Özal 20 yıl aradan sonra Çankaya Köşkü'nde”

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül tarafından verilen resepsiyonda ilkler yaşandı. 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal 20 yıl aradan sonra tekrar Çankaya Köşkü’ne çıktı. Semra Özal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül tarafından verilen resepsiyona katılarak davetliler arasında yer aldı. Semra Özal’ı karşılarında gören davetliler ise Semra Özal’a yoğun ilgi gösterdi.

“Kılıçdaroğlu ve Bahçeli resepsiyona katıldı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de resepsiyona katılan davetliler arasında yer aldı. Geçen yıl Çankaya Köşkü’nde verilen resepsiyona katılmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam programında yapılan son dakika değişikliği ile resepsiyona katılma kararı almıştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’e tebriklerini arka arkaya yaptı.

“Engelli sporculardan Cumhurbaşkanı Gül'e kapalı zarf”

29 Ekim resepsiyonuna davet edilen Cumhurbaşkanı Gül’e engelli sporcular kapalı bir zarf verdi. Engelli sporcular ile tokalaşan Cumhurbaşkanı Gül, engelli sporcuların verdiği zarfı alarak cebine koydu. En küçük engelli sporcu Cumhurbaşkanı Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün elini öptü. Bu sırada Hayrünnisa Gül ise engelli sporcunun yanaklarından öptü.

“Cumhurbaşkanı Gül'ün ayakları uyuştu”

Yaklaşık bir saat davetliler ile tokalaşan Cumhurbaşkanı Gül’ün ayakları uyuştu. Yoğun programı ve bir saat davetlilerle tokalaşmak zorunda kalan Cumhurbaşkanı Gül’ün ayaklarının uyuşması üzerine topallamaya başladı. Gül, tokalaşma programının sonunda hatıra fotoğrafı çektirilirken yanında bulunan korumaya “ayaklarım uyuştu” dedi. Resepsiyon salonuna geçmek üzere hareket eden Cumhurbaşkanı Gül’ün ise ayaklarının uyuşması üzerine topalladığı görüldü.

“Yabancı misyon temsilcilerinin eşleri yöresel kıyafetleri ile Köşk'teki resepsiyona katıldı”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül tarafından Çankaya Köşkü’nde verilen resepsiyonda şıklık yarışı yaşandı. Hayrünnisa Gül giydiği kıyafet ile tüm dikkatleri üzerine çekerken, yabancı misyon temsilcilerinin eşleri ise giydiği yöresel kıyafetler ile dikkat çekti.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler