YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül'e yanıt
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, "türban konusundan bıktım" sözlerine yanıt verdi...
Abdullah Gül'e yanıt
14 Kasım 2010 / 11:46 Güncelleme: 14 Kasım 2010 / 11:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün baş örtüsü tartışmalarına ilişkin ''Bu türban konusundan bıktım, açık söyleyeyim'' sözleriyle ilgili olarak ''Sayın Cumhurbaşkanı 'bıktım' dediyse meseleyi kapatalım'' dedi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul'a hareketinden öncee Esenboğa Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'dan Sosyalist Enternasyonel Toplantısı'na katılmak üzere gideceği Fransa'daki temaslarının sorulması ve ''Yılmaz Güney ile Ahmet Kaya'nın mezarlarını ziyaret edeceğine'' ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine, Fransa'da yoğun bir gündemi olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''Vakit bulabilirsem elbette ki Ahmet Kaya'nın da Yılmaz Güney'in de mezarlarını ziyaret edeceğim. Birer karanfil bırakmak istiyorum'' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül'ün türban tartışmalarına ilişkin ''Bu türban konusundan bıktım, açık söyleyeyim'' dediğinin, kendisinin de Cumhurbaşkanı Gül'e twitter üzerinden yanıt verdiğinin hatırlatılması üzerine, ''Sayın Cumhurbaşkanı 'bıktım' dediyse meseleyi kapatalım'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kurultay tarihiyle ilgili soruları yanıtsız bıraktı.  (A.A.)

İşin Aslı
 // Aliriza Soba
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün baş örtüsü tartışmalarına ilişkin ''Bu türban konusundan bıktım, açık söyleyeyim'' sözleriyle ilgili olarak ''Sayın Cumhurbaşkanı 'bıktım' dediyse meseleyi kapatalım'' demiş. Demiş te sen niye kapatıyorsun ki, demek ki çark etmek için fırsat bilecen değil mi ? Aslında, Cumhurbaşkanı söz veripte sözünde durmayanlardan bıktı....
15 Kasım 2010 12:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler