YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül'den terör mesajı
Abdullah Gül'den terör mesajı
24 Haziran 2010 11:42
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörün uzun soluklu ve akıllı bir mücadeleyle defedileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörün bugün Türkiye'nin birinci meselesi olduğunu belirterek, ''Terör uzun soluklu ve akıllı bir politika ile defedilecektir. Her şeyin başında devletimizin ve milletimizin kararlılığı ve mücadele azmi gelmektedir'' dedi.

Gül, Harp Akademileri Komutanlığında verdiği konferansta yaptığı konuşmada, terörün ortaya çıkan yeni bir fenomen olduğunu belirterek, maalesef terörün ülkede can almaya da devam ettiğini kaydetti.

Şehitleri şükranla anan, gazilere şifa, bütün ailelere de sabır dileyen Cumhurbaşkanı Gül, TSK'nın ve güvenlik teşkilatının yanında halkın desteğinin olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Bu konu bugün Türkiye'nin birinci meselesidir. Bu konu Türkiye'de tam kontrol altına alınmadan, Türkiye'nin diğer konularında gelişmek ve ileri gitmek zordur. Bunu bildiği için zaten terör karşımıza çıkmaktadır. Türkiye, bu engeli aşmak ve bu tuzaktan da kurtulmak zorundadır. Terörün birçok çeşitli yüzü de vardır. Bizimki maalesef en kötüsüdür. Çünkü bölücü ve etnik bir temele dayalı bir terördür. O bakımdan işimiz belki başkalarından daha zordur. Bu sebeple terör uzun soluklu ve akıllı bir politika ile defedilecektir. Her şeyin başında devletimizin ve milletimizin kararlılığı ve mücadele azmi gelmektedir'' diye konuştu.

''BU ZOR İŞİ BAŞARACAĞIZ''

''Terörün beslendiği coğrafyayı bilenler, bu mücadelenin öyle çok kolay olmadığını da kavrarlar'' diyen Gül, ''Kolay olmadığı derken, herhangi bir şekilde bıkkınlık değil, bu zor ama bu zor işi başaracağımızı söylemek istiyorum'' dedi.

Dışarıdan bilen veya bilmeyen herkesin konuyla ilgili yorumların yapıldığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin Irak sınırının 350 kilometre olduğunu, aslında kuş uçuşu bunun daha kısa olduğunu ve o coğrafyanın nasıl bir coğrafya olduğunu gidip görmeyenler tahayyül edemezler. Ben Şırnak-Hakkari arasında hem kara yolu, hem hava yolu ile giden gelen bir insanım. Dünyayı da görevlerim icabı çok dolaşan bir insanım. Buraya benzer bir coğrafyayı ancak Pakistan'dan Afganistan'a, Tacikistan'dan Afganistan'a giderken görürsünüz. Dolayısıyla hemen işin kolayına kaçıp, 'niçin kontrol edilemiyor, niçin şurada şu karakola şöyle oluyor?' soruları sorulurken önce işin bu tarafını herkesin bilmesi gerekir.

Asimetrik savaş dediğimiz her türlü gayri nizami ve hukuki yolları reddeden, hiçbir değerler sistemiyle de kendini bağlı görmeyen terör örgütünün, tabi ki yeri geldiğinde kalleşçe, yeri geldiğinde başka türlü bir mücadele içerisinde dünyanın en büyük başkentleri ve en güçlü güvenlik engellerini bile aştığını hepimiz biliyoruz.''
AA

Devletbaşkanı dikleşmez...
 // ibrahim çelikoğlu
Terör AB ve ABD'nin işidir.Biz şahitiz...AB ve ABD'yle uğraşmak ihracat bakımından sakıncalı olabilir.Gümrük birliğine dahil olduğumuz halde bir hukuksuzluk yapar her şeyi ters yüz edebilirlerde kimse hesap soramaz.Devlet idare etmek zor iştir.Hesap ister,bilgi ister.Göz yaparken gözü çıkarmamak gerekir.
Yapılan hukuksuzlukların ispatı yolunu seçmeli işi yargı,hukuk'a devrederek elimizden birşey gelmiyor denmelidir......
24 Haziran 2010 12:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler