YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül'den 'dersane' yorumu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dershane tartışmalarıyla ilgili, “Okullar varken okullara paralel başka bir eğitimin olması çok hoş değil.” dedi.
Abdullah Gül'den 'dersane' yorumu
15 Kasım 2013 / 12:48 Güncelleme: 15 Kasım 2013 / 12:52

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı, Erzincan Havalimanı'nda Vali Abdurrahman Akdemir, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Belediye Başkanı Yüksel Çakır ile diğer yetkililer karşıladı.

Buradan Erzincan Valiliği'ne geçen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı.

Gül, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin Diyarbakır'a gelişiyle ilgili, "Ne kadar komşularımızla pozitif ajandada olursak, ne kadar komşularımızla dostluk, işbirliği ve dayanışma içinde olursak o kadar birbirimize çok faydamız olur" dedi.

Dershanelerle ilgili çalışma

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dershanelerin kaldırılmasına ilişkin, "Bildiğim kadarıyla kesinleşmiş değil, henüz çalışma aşamasında. Dolayısıyla bakanlık bir çalışma yapacaktır, Meclis'te komisyonda görüşler hep alınacaktır" diye konuştu.

Herkes bir tarafa çekerek yorum yapıyor

Cumhurbaşkanı Gül, öğrenci evleri tartışmasıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de "Bunlardan ortaya çıkan eğer çeşitli rahatsızlıklar söz konusu olursa, problemler, adli meseleler olursa tabii ki gereği yapılır ama Türkiye bir hukuk ülkesidir. Hepsi hukukun üstünlüğü çerçevesi ve ihtiyaçlar çerçevesinde olacak konulardır. Siyasetin doğası gereği herkes bir tarafa çekerek yorum yapıyor gördüğüm kadarıyla" karşılığını verdi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler