YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül Türk provokatöre haddini bildirdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'’ün Harvard'’da yaptığı konuşmayı sabote etmek isteyen Türk akademisyen, Gezi olaylarını bahane ederek Türkiye’ye yönelik nefret dolu ifadeler kullandı. Gül, "kimse sana kolay kolay böyle soru sorma hakkını vermez"” dedi.
Abdullah Gül Türk provokatöre haddini bildirdi
31 Mayıs 2014 / 07:44 Güncelleme: 31 Mayıs 2014 / 08:01

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  Harvard Üniversitesi’nden mezun olan oğlunun diploma törenine katılmak için geldiği Boston’da, Harvard Kennedy School’da konuştu. Gül, konuşmasından sonra panele katılanların sorularını cevapladı.

Harvard Tıp Fakültesi’nde çalıştığını söyleyen Dr. Emrah Altındiş söz alarak Gezi olaylarına görderme yaptı ve terbiye sınırlarını aşan ifadeler kullandı.

Altındiş, Türkiye’de yaşanan kadın cinayetlerini de siyasi gibi takdim etti. Emrah Altındiş’e "Kimse sana kolay kolay böyle soru sorma hakkı vermez" şeklinde cevap veren Gül şöyle devam etti:

"Önce bunu bilmen gerekir"

"Gezi olaylarını ne kadar takip ettin bilemem. Söylediklerinde epey bir yanlışlık var. Her şeyden önce ben Cumhurbaşkanı olarak Gezi olaylarında hayatını kaybedenlerle ilgili TBMM’de yaptığım konuşmada başsağlığı diledim. Üzüntülerimi bildirdim. Gayet açık şekilde paylaştım. Önce bunu bilmen gerekir. Tabi çok doğru olmayan sözler var. Her gün 3 kadın öldürülüyor, derken bunlar 70 milyonluk ülkede maalesef olmaması gereken adi olaylar. Bnlar başka ülkede de var. Bunların hepsini siyasi cinayet gibi takdim etmen doğru değil. Bunu da önce bilmen gerekir."

Gezi'nin ilk çıkışının çevre şikayetleri ile başladığını belirten Gül, "Ama ilk bir iki gün içinde doğru bir şekilde kontrol edilemeyince Türkiye’deki bütün illegal örgütler bu olayı istismar etmek için sokağa döküldüler. Bu illegal örgütlerin ne olduğunu burada saymama gerek yok. Bunların bir kısmı ABD’nin terör listesinde olan illegal örgütler. Bunların hepsi tabiki çok üzücü" dedi.

İşte o anlar:

15:15
 // MUHAFIZ
Böyle Türkiye düşmanlığı yapan teker teker tespit edip GEREĞİNİ YAPACAKSIN...!Bunun gibilerinin başka anladığı DİL YOK......
31 Mayıs 2014 15:15
Doktor olabilmişsin ama ADAM OLAMAYACAĞIN besbelli !
 // Mühr-ü Süleyman
Ömür boyu havasını atıp keyfini sürebileceğini sandığın ve belli ki günlerce hastalarını ihmal ederek, sabahlara kadar ezberlediğin küstah ifadelerin, sana rütbe olmayacak, densiz sürüngen
ABD'deki ifade özgürlüğü yalanının arkasına sığınarak Türk Medyasına yönelik malzeme üretme çabanı ABD'yi bilmeyenlere yutturabilirsin ancak
Irak'ta 1 milyon insan öldü, bu soruları Bush'a, Obama'ya aynı salonda aynı tarzda sorabildin mi, salon Lümpeni? İkinci kelimende seni buruşturup içeri atarlardı
...
31 Mayıs 2014 Cumartesi 11:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler