YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül siyasete dönecek mi? Erdoğan açıkladı
Abdullah Gül siyasete dönecek mi? Erdoğan açıkladı
06 Mart 2015 15:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Erdoğan, Gül'ün adaylığı ile ilgili olarak, "Aktif siyasette olması isabetli olur" yorumunda bulundu

Şu anda şu karar verilmeden bir şey söylemek yanlış olur. Elimizde bu uçaklardan 47 tane var. Yapılan analizlerden sonra uçaklar hakkında karar verilecek.

Doların yükselmesi için neler söyleyeceksiniz?

Şu anda dolar avro faiz bunları etraflıca ele aldığımızda faiz lobisinin inanılmaz bir çalışması var. Son olaylar dolar-avro paritesidir. Şu anda özellikle faiz lobisi, dolara aşırı yatırım yapanlar yaya kalabilirler.

- Abdullah Gül'le bir görüşmeniz oldu mu? Kendisi vekil olacak mı?

Cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'den adaylığıyla ilgili olarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, "Abdullah Gül'le bir görüşmeniz oldu mu? Kendisi vekil olacak mı?" sorusuna cevap veren Erdoğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Adaylık konusu Abdullah Bey’in kendi takdiridir. Geçen hafta kendisiyle bir görüşme yaptım. Babasının rahatsızlığı sebebiyle aradım şifa dileğinde bulundum. Vereceği karar güzel de olur. Hayırlı olur. İsabetli olur. Ama karar Abdullah Bey’indir."

Erdoğan'dan Hakan Fidan yorumu

Hakan Fidan'ın adaylığıyla ilgili olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, düşüncelerimi daha önce de söyledim. Bundan sonraki süreç tamamen Hakan Bey’in kendisine aittir, ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler