YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül: Çok kritik bir dönemden geçiyoruz
11. Cumhrbaşkanı Abdullah Gül, "Cumhuriyet tarihimizin en zor günlerinden geçiyoruz. Birçok tehditler içeride ve dışarıda. Böyle bir dönemde Türkiye içerisinde birlik, beraberlik ve dayanışma çok önemli" dedi.
Abdullah Gül: Çok kritik bir dönemden geçiyoruz
19 Şubat 2016 / 16:24 Güncelleme: 19 Şubat 2016 / 16:28

11. Cumhrbaşkanı Abdullah Gül, cami çıkışında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Gül, Ankara'da önceki akşam saatlerinde gerçekleşen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline yönelik terör saldırısı ve Güneydoğu'da yaşanan terör olaylarıyla açıklamalarda bulundu.

Gül, "Hem Ankara'da hem de Diyarbakır'daki hain terör saldırılarında kaybettiğimiz sivil, asker bütün vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Başta Türk milleti ve Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere bütün milletimizin başı sağ olsun" dedi.

CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN ZOR GÜNLERİ

Türkiye'nin çok büyük tehditlerle karşı karşıya olduğunu belirten Gül, "Yakın tarihimizin hatta cumhuriyet tarihimizin en zor günlerinden geçiyoruz. Birçok tehditler içeride ve dışarıda böyle bir dönemde Türkiye içerisinde birlik, beraberlik ve dayanışma çok önemli. Bu dayanışmayı siyasi görüşleri ne olursa olsun herkesin bir araya gelmesi için önce siyasi iç barışın sağlanması çok önemlidir. Dayanışma ancak böyle olabilir.

Türkiye çok büyük tehditlerle karşı karşıya. Tüm bunların üstünden gelebilmek ve sağduyulu hareket edebilmek, rasyonel politikalar geliştirebilmek için hep böyle istişare, diyalog ve dayanışmanın şart olduğunu görüyorum" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler