YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdulkerim Balcı ve Bülent Keneş'e yakalama kararı
Kapatılan Today’s Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Keneş, eski STV spikeri Şemseddin Efe ve kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarı Balcı hakkında, yakalama kararı çıkarılması istendi.
Abdulkerim Balcı ve Bülent Keneş'e yakalama kararı
18 Ekim 2016 / 01:00 Güncelleme: 18 Ekim 2016 / 07:30

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay tarafından FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, elde edilen bilgiler doğrultusunda yeni bir gelişme yaşandı.

Soruşturmayı yürüten savcılık, kapatılan Today’s Zaman gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, eski STV spikeri Şemseddin Efe ve kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarı Abdulkerim Balcı hakkında yakalama kararı çıkarılmasını içeren sevk yazısını, nöbetçi hakimliğe sundu.

Savcılık sevk yazısında, FETÖ örgütünün eylemleri ve darbe girişime ilişkin bilgiler yer aldı. Şüphelilerin, FETÖ örgütüyle bağlantı olduğu vurgulanan sevk yazısında, ayrıca FETÖ'ye ilişkin yürütülen birçok soruşturmada söz konusu şüphelilerin adının geçtiği ve benzer suçlardan kaydının bulunduğu anımsatıldı.

Yazıda, şüpheliler hakkında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak da şu ifadeler yer aldı:

''Şüpheliler, medya unsurları vasıtasıyla görsel ve sosyal medyada darbe girişiminin gerçekleşeceğini beyan ederek ve devamında darbe girişimi günü toplumun darbeye karşı koymamasını telkin ederek, hükümetin darbe yoluyla düşürülmesini kanıksatma ve bu yönde algı oluşturma faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Medya gücünün toplumdaki etkinliği nazara alındığında, darbe girişimi faaliyetlerine ilişkin suçun unsurları açısından belirleyici önem arz etmiştir." 


AA

 // Vatan
Atı alan üsküdarı geçti.GÜNAYDIN...
18 Ekim 2016 08:32
 // Öner
yakala yakalayabilirsen. Alay etmeye devam......
18 Ekim 2016 07:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler